Kilka dni temu stanął na Wszystko w Akademii, rewelacyjne centrum padel hala zlokalizowana w Décines, na przedmieściach Lyonu, tuż obok stadionu Groupama, trzeciej edycji Francuskiego Uniwersyteckiego Pucharu padel.

Centrum to, którego większościowymi udziałowcami są Thierry Ascione, Jo-Wilfried Tsonga i Anthony Lopes, gościło w czwartek 7 i 8 kwietnia 24 drużyny chłopców i 9 drużyn dziewcząt.

Przed przejściem do tej ostatniej fazy zespoły te musiały decydować między sobą podczas faz kwalifikacyjnych w swoich regionach. W celu promowania padel w świecie uniwersyteckim Francuska Federacja Tenisowa zatwierdziła ten turniej w formacie P500.

A przynajmniej możemy powiedzieć, że to mieszkańcy Bordeaux byli w centrum uwagi. Rzeczywiście, to Uniwersytet w Bordeaux odniósł zwycięstwo zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet. Pary BAHEZRE DE LANLAY/MARCARI i VANBAUCE/DE MEYER przelatywały nad rywalami, wygrywając wszystkie swoje mecze, nie tracąc ani jednego seta przeciwnikom.

Rywalizacja zakończyła się ceremonią wręczenia nagród w obecności przewodniczącego komitetu tenisowego Rodanu, który był partnerem tego Coupe de France. Liga uniwersytecka AURA dziękuje również swojemu sponsorowi, BNP Paribas.

Podium dla dżentelmenów

Podium kobiet

Sebastien Carrasco

Przyszły naturopata i pasjonat padel, Seb jest dżentelmenem zdrowia/żywności Padel Magazine. Żongluje między olejkami pala, quinoa i olejkami eterycznymi. Od prawie dwóch lat z taką samą pasją zajmuje się nowiną o małej żółtej piłeczce.