[typ pola = ”informacje”]Nasi przyjacieleAdidas Padel proponujemy techniczne i taktyczne tematy na Padel. Regularne referencje dzięki jego zespołowi pro ADIDAS.[/ box]

Świetny trener Severino Iezzi (Seve) mówi nam wszystko o tym, jak zbudować parę:

Urodziłem się i wychowałem w Mar de Plata, miejscu urodzenia padel. W tym mieście padel jest tam bardzo popularny i dał świetnych graczy (Cristian Gutiérrez, Juan Martín Díaz, Leo Padovani i wielu innych).

Prowadzę zajęcia na Kanale Golfowym i prowadzę część metodyczną szkoły Get Indoor. Wreszcie jestem trenerem pary WPT numer 3 Matías Díaz i Maxi Sánchez.

Wybierz idealną parę lub stwórz najlepszą parę:

W tym artykule postaram się pomóc Ci zbudować parę padel. Zaznaczam, że ta notatka dotyczy padel towarzyskie, więc mam na myśli graczy amatorów.

  1. Ustaw mój prawdziwy poziom

Bardzo ważne jest, aby być realistą na własnym poziomie gry, dzięki czemu obaj gracze będą mniej frustrowani. Ułatwi to znalezienie partnera, który ma takie same ambicje.

  1. Wiek podobny lub podobny

Bycie partnerem w Padel to coś więcej niż wiele innych sportów. Lepiej być przyjaciółmi i mieć wspólne zainteresowania i relacje. Oczywiście są pary z dużymi różnicami wiekowymi i działają, ale to ogólne wrażenie, które widziałem w mojej karierze.

  1. współudział

Aby utworzyć zespół, musisz być wspólnikiem. Dlatego zaleca się dzielenie się czymś innym niż chwile spędzone na boisku.

  1. Bliskość geograficzna i społeczno-kulturowa

Aby uzyskać parę, która działa, musi regularnie trenować. Jednak partnerzy, którzy nie mieszkają w tym samym miejscu, mogą utrudniać wykonywanie tych ćwiczeń i gier.

  1. Pozycja w polu

Jest to ważna kwestia, ponieważ zawsze szukamy partnera, który uzupełnia nasze własne niedociągnięcia i pozwala na wzmocnienie zespołu.

Zawsze będziemy preferować gracza, który gra po przeciwnej stronie niż nasza, ale zawsze zaleca się naukę gry po obu stronach boiska.

Powodem jest nie tylko nauka uczenia się, ale w pewnym momencie mogą wystąpić zmiany uboczne.

Pomoc nauczyciela padla może również pomóc w dotarciu do partnerów, których potrzebuję. Nauczyciel będzie mógł na przykład zweryfikować mój poziom padla, a tym samym celować w partnerów mających ten sam poziom. Następnie możemy filtrować potencjalnych partnerów według jego wieku, mojego współudziału z nim, po której stronie gra itd.

Podsumowując, nie wolno nam nigdy zapominać, że się bawimy padel dla przyjemności. To jest główny cel.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.