Pod koniec ubiegłego sezonu zaobserwowaliśmy wzrost liczby kontuzji w środowisku zawodowym, dowód na to, że organizacje były u kresu sił. Trzeba powiedzieć, że zawodnicy grali na dwóch torach: Premier Padel et World Padel Tour. W tym roku, wraz z przejęciem WPT i zmniejszeniem liczby turniejów, przewidzieliśmy bardziej zrównoważone tempo dla graczy.

Jednak pomimo jednego obwodu, różne etapy mnożą się wokół Premier Padel : Puchar sześciokątny, rezerwowy Padel, Ostateczny Padel Wycieczka, profesjonalista Padel Liga…nie licząc mistrzostw świata, które odbędą się w tym roku.

Jeśli rzeczywiście liczba turniejów na Premier Padel wydaje się rozsądne, gracze nie oczekują już gry na jednym torze. Zalewają nas możliwości wokół nich, a gracze nie wahają się już grać gdzie indziej. Wezwanie do rywalizacji? Zysk? Po trochu obu? Nieważne, prawda jest taka, że ​​dzisiaj gracze nie biorą udziału w 25 turniejach cały rok.

Calendario-First-Padel-2024-1024xXUM

Tak, ale mamy dopiero marzec, a już pierwsza kontuzja: tego Jona Sanza. Oczywiście nadal nie wiemy, jak poważna jest ta kontuzja, ale może ona rodzić pytania na koniec sezonu. Jeśli niektóre organizmy już się poddają, czego powinniśmy się spodziewać w grudniu?

Jeżeli niektórzy gracze jak Franco Stupaczuk, wolą zadowolić się jednym obwodem, z pewnością nie będzie tak w przypadku wszystkich. W rezultacie organizmom grozi bardzo szybkie wyczerpanie. Zobaczymy więc, co wydarzy się w tym sezonie i jakie może to mieć konsekwencje.

W każdym razie mamy taką nadzieję Kontuzja Jona Sanza nie jest poważna.

Gwenaelle Souyri

To właśnie jego brat pewnego dnia powiedział mu, aby towarzyszył mu na torze. padelod tego czasu Gwenaëlle nigdy nie opuściła sądu. Z wyjątkiem sytuacji, gdy chodzi o oglądanie transmisji Padel MagazineZ World Padel Tour… Lub Premier Padel…lub Mistrzostwa Francji. Krótko mówiąc, jest fanką tego sportu.

Tagi