Od ćwierćfinału obserwujemy masakrę wśród zawodników i organizacji, zwłaszcza wśród kobiet. Nawet jeśli minęło już kilka turniejów, to czujemy, że zbliża się koniec sezonu i że niektórzy gracze nie są na swoim najwyższym poziomie.

Podczas ćwierćfinału, to Hiszpanie Lucia Sainz, która została zmuszona do rezygnacji, po bólu w dolnej części pleców.

Następnego dnia, to jej rodaczka Jessica Castello wymagała manipulacji. Jeśli tym razem młoda zawodniczka nie chciała się poddać, to w drugim secie nie mogła już nic zrobić i cierpiała brutalne 6/0 przeciwko Josemarii/Sanchezowi.

Kumulacja turniejowa

Od początku roku turnieje odbywają się jeden po drugim, wszystkie obwody łącznie. Obecnie jesteśmy na 21 turnieje na World Padel Tour et 5 turnieje na Premier Padel. Do tego dodajemy turnieje FIP, gdzie kilku profesjonalnych graczy odwiedzaj regularnie.

Pozostaje 5 turnieje przed końcem sezonu, od le Premier Padel w EgipcieI mistrzem WPT w Buenos Aires, nie będzie odtwarzany. Poddawani próbie od początku roku zaczynamy czuć, że naszym organizmom brakuje tchu. Jak widzieliśmy na Minorce, interwencje fizjoterapeutów odbywają się częściej.

kontuzja Juana Lebrona

Pamiętaj, że padel jest bardzo traumatyczny sport dla organizmu. Oprócz aspektu cardio i fizycznego, teren może czasami być niebezpieczny. Kontakt z siecią może boleć, zjazd z toru może skończyć się uderzeniem w słupek bramki, to cała masa sytuacji, które mogą tłumaczyć słabą formę zawodników.

Imponujące bandaże

Niektórzy zawodnicy często wracają po kontuzjach z imponującym bandażem na ramieniu, tak jak zrobiła to Marta Ortega czy Tamara Icardo. Kiedy nadchodzi koniec sezonu, urządzenie to jest coraz bardziej widoczne na kortach padel.

Od czasu do czasu można by się zastanawiać, czy użycie tych dużych taśm nie ma wymiaru bardziej psychologicznego niż cokolwiek innego. Wiemy jednak, że ramię jest wzywane na każdym początku i na końcu meczu. Juana LeBrona i Alejandra Salazar obaj potrzebowali w tym roku operacji, nadgarstek Lebrona i łokieć Salazara.

Pytanie jest aktualne: Czy organizacje są nadmiernie obciążone? Pomimo intensywnych przygotowań fizycznych na początku sezonu i przed każdym turniejem profesjonalni gracze nie mają czasu na odpoczynek. Mimo że w tym roku odwołano kilka turniejów, rywalizacja pozostała zacięta.

Nie pozostaje nic ale 5 turnieje przed końcem roku. Nie ma wątpliwości, że gracze nie mogą się już doczekać tej zimowej przerwy.

Gwenaelle Souyri

To właśnie jego brat pewnego dnia powiedział mu, aby towarzyszył mu na torze. padelod tego czasu Gwenaëlle nigdy nie opuściła sądu. Z wyjątkiem sytuacji, gdy chodzi o oglądanie transmisji Padel MagazineZ World Padel Tour… Lub Premier Padel…lub Mistrzostwa Francji. Krótko mówiąc, jest fanką tego sportu.