Nawet jeśli nie jest to duża konkurencja: Drużyna światowa zaczyna się jutro dla mężczyzn, a środa dla kobiet, Międzynarodowa Federacja Padel zorganizowała Open, który skupia wszystkie pary wszystkich narodów, z wyjątkiem ... , Hiszpania, Argentyna i kilka innych par, takich jak brazylijska i nr 1 World Pablo Lima, są nieobecne w turnieju ...

Ale nieobecni zawsze się przekręcali!

Bardzo ciekawy dzień, nie dlatego, że Francja wygrała wszystkie części, ale dlatego, że jest konkurencyjna w stosunku do bardzo dobrych par światowych.
Czarny punkt organizacji: wszystkie mecze kobiet rozgrywane były poza wioską Padel i wewnątrz, podczas gdy świat będzie rozgrywany głównie w pół-halach. Czy moglibyśmy zrobić inaczej? Nie oczywiste, ale dla ogólnej atmosfery szkoda.

Jeśli chodzi o kobiety, mistrzowie Francji nadal biorą udział w wyścigu. Para Casanova / Clergue była nieustępliwa, wygrywając swoje gry 2, pokazując mięśnie. Niestety, dla naszych europejskich wad, Damiano / Berard, przegrywają w zestawach 3: 7 / 6 2 / 6 6 / 2
Sorel / Godard i Ginier / Collombon przegrali w drugiej rundzie z niektórymi bardzo poważnymi parami, w tym Sorel / Godard przeciwko argentyńskim mistrzom EYHERAGUIBE / OSORO.

Dla mężczyzn po tym wielkim dniu wiosłowym pozostaje tylko mistrzów francuskiego wiosła w głównym losowaniu po stosunkowo łatwym wygraniu meczów 2. Najpierw przeciwko amerykańskiej parze Alcantara / Chun, Francuzi nie osiągną prawie żadnej winy: 6 / 1 6 / 2. Druga gra jest nieco bardziej skomplikowana, szczególnie w pierwszym secie wygranym 7 / 5. W drugim secie przeciwko parze Lerdo / Lopez Haziza / Scatena udało się pięknym setem wygrać 6 / 3.

Para Bensadoun / Moreau spadła na dużą parę podczas trasy 1er: Becerra / Suraez. Przechyla się w zestawach 2: 6 / 4 6 / 3.

Ritz / Mannarino wygrywa dobrą pierwszą grę, ale w końcu kłania się potężnej portugalskiej parze Plantier / Santos: 6 / 2 7 / 5.

Para Lapouge / Veber osiągnęła bardzo dobry kurs, aby pokłonić się w swoim drugim meczu z nasionami tabeli nr 1, hiszpańskiej pary: Lebun / Cepero (najlepszy świat 20). Francuzi wykonują wspaniały pierwszy set, broniąc się przed Hiszpanami. W finale musi pokłonić się 6 / 4 6 / 1. Ale jutro wychodzi spuchnięty blok globalnych startów.

Kontynuacja turnieju Open jutro rano i start World Teamu jutro po południu dla panów, którzy spotkają się w Paragwaju.