Nawet jeśli nie są to wielkie zawody: Światowa drużyna, która jutro wystartuje dla mężczyzn i środa dla kobiet, Międzynarodowa Federacja Padel zorganizował Open, który gromadzi wszystkie pary ze wszystkich krajów z wyjątkiem…. W turnieju nie ma Hiszpanii, Argentyny i kilku innych par, takich jak Brazylijczyk i Pablo Lima świata nr 1…

Ale nieobecni zawsze się przekręcali!

Bardzo ciekawy dzień, nie dlatego, że Francja była w stanie wygrać wszystkie mecze, ale dlatego, że konkuruje z bardzo dobrymi parami światowymi.
Czarny punkt organizacji: wszystkie mecze kobiet rozgrywane były poza wsią padel i halowe, podczas gdy Puchar Świata rozgrywany będzie głównie w pół-hali. Czy moglibyśmy zrobić inaczej? Nie jest to oczywiste, ale jak na ogólną atmosferę, trochę szkoda.

Po stronie kobiet mistrzowie Francji wciąż walczą. Para Casanova / Clergue była nieugięta, odkąd wygrali swoje 2 mecze, pokazując mięśnie. Niestety, dla naszych wicemistrzów Europy Damiano / Berarda kłaniają się w 3 setach: 7/6 2/6 6/2
Sorel / Godard i Ginier / Collombon przegrywają w drugiej rundzie z bardzo poważnymi parami, w tym Sorel / Godard przeciwko argentyńskim mistrzom EYHERAGUIBE / OSORO.

Z mężczyznami po tym wielkim dniu padel, są tylko francuscy mistrzowie padel w głównym losowaniu po stosunkowo łatwym wygraniu 2 gier. Najpierw przeciwko amerykańskiej parze Alcantara / Chun, Francuzi osiągną prawie bezbłędne: 6/1 6/2. Drugi mecz jest trochę bardziej skomplikowany, zwłaszcza w pierwszym secie wygranym 7/5. W drugim secie z parą Lerdo / Lopez Haziza / Scatena poradzili sobie z bardzo dobrym setem, wygrywając 6/3.

Para Bensadoun / Moreau wypadła w pierwszej rundzie z dużą parą: Becerra / Suraez. Przechyla się w 1 zestawach: 2/6 4/6.

Ritz / Mannarino wygrał dobry pierwszy mecz, ale ostatecznie przegrał z potężną portugalską parą Plantier / Santos: 6/2 7/5.

Para Lapouge / Veber miała bardzo dobrą passę do przegrania w swoim drugim meczu z numerem 1 w tabeli, hiszpańską parą: Lebun / Cepero (top 20 na świecie). Szczególnie Francuzi osiągają wspaniały pierwszy set, walcząc z Hiszpanami. W finale musi pokłonić się 6/4 6/1. Ale wychodzi on pełen energii dla świata, który zaczyna się jutro.

Kontynuacja Otwartych jutro rano i rozpoczęcie Drużynowego Pucharu Świata jutro po południu dla mężczyzn, którzy spotkają się z Paragwajem.

Franck Binisti - PADEL MAGAZINE

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.