Le padel to nie tylko wspaniały sport, pełen widowiskowych akcji i niezwykłych punktów. Sport buduje mity wokół postaci, ale tutaj jest to postać, która zbudowała mit wokół sportu. Skoncentruj się na Martinie Di Nenno.

Tragiczne wydarzenie

W wieku 19 lat młody Argentyńczyk uosabia przyszłość padel globalny i jest skazany na dotarcie na szczyt. Z 6 tytułami światowymi zdobytymi, gdy miał 15 lat, najwyraźniej wydaje się, że jest w stanie wygrać w nadchodzących latach. Jednak niefortunne wydarzenie zmieni wtedy wszystko.

Styczeń 2016, gdy Di Nenno wyruszył w drogę ze swoim najlepszym przyjacielem w życiu iElias estrella (jeden z największych talentów swojego pokolenia / patrz zdjęcie poniżej) jego najlepszy przyjaciel na świecie padel, wypadek ma miejsce w okolicach Monte Grande (niedaleko Buenos Aires). Di Nenno natychmiast traci dwóch najlepszych przyjaciół i cudem udaje mu się przeżyć.

Elias Estrella śmierć zgony

Wypadek pozostawił jednak po nim następstwa. Rzeczywiście, kończy ze złamanymi dwiema nogami (a dokładniej prawą kością udową i lewą rzepką). Oznacza to przede wszystkim, że przez półtora roku miałby niewielkie szanse na ponowne chodzenie. Ponadto w odniesieniu do padel, nie ma nawet gwarancji, że uda się zawrócić tory na co najmniej dwa lata.

Następnie pracował niestrudzenie, aby zmaksymalizować wszystkie swoje szanse na to, że pewnego dnia będzie mógł zagrać ponownie na padel. Jego trener fizyczny powiedział w czasie jego rehabilitacji „Że nigdy nie miał takiego przypadku jak Martin, pracował przez cały dzień, aby móc jak najszybciej wrócić”. I podobnie jak wysiłek opłaca się w życiu, wrócił na tory 6 miesięcy po wypadku, co było zupełnie niewyobrażalne i nierealne dla specjalistów, którzy nie widzieli go już na takim poziomie.

Stopniowo ten, który zajmuje teraz 7. miejsce w rankingu, awansował w rankingach, dzieląc tor z Javi Garrido, następnie Agustinem Silingo, Maxi Sanchezem i wreszcie Paquito Navarro!

Barcelona, ​​kulminacja jej renesansu

Po jego pierwsze zwycięstwo nad World Padel Tour, hołdy mnożyły się w sieciach społecznościowych. Trzeba powiedzieć, że Argentyńczyk był szczególnie poruszony po spotkaniu.

Wyobraź sobie wszystkie próby, przez które musiał przejść, aby osiągnąć ten pierwszy tytuł na WPT. Wyobraź sobie, co musiał znosić psychicznie po stracie dwóch przyjaciół razem. Wyobraź sobie, przez co musiał przejść, jeśli chodzi o fizyczny ból i wysiłek, jaki włożył, aby mieć niewielką szansę na odwrócenie sądów.

To zwycięstwo w Barcelonie jest w rzeczywistości o wiele ważniejsze, niż się wydaje. Poza tym, że jest to pierwszy raz, kiedy jego nazwisko znajduje się na liście World Padel Tourto przede wszystkim zwycięstwo człowieka nad jego przeszłością, nad jego wewnętrznymi cierpieniami i nad własnym życiem. Jest to zwycięstwo człowieka, któremu przepowiedziano, że przedwcześnie zakończy swoją karierę i który już został pochowany. To zwycięstwo determinacji, poczucia poświęcenia i woli. To zwycięstwo człowieka.

Martin Di Nenno płaczące zwycięstwo WPT Barcelona Master 2021

 

 

Nasser Hoverini

Pasjonuje się piłką nożną, odkryłam padel w 2019 roku. Od tego czasu szalona miłość do tego sportu do tego stopnia, że ​​porzuciłam mój ulubiony sport.