Martin Di Nenno i Franco Stupaczuk kontynuują marsz naprzód. Płynąc na fali wspaniałego tygodnia w Tuluzie, „Los Superpibes” ponownie znaleźli się w ostatniej czwórce turnieju WPT. Pokonali parę Tello / Ruiz w dwóch setach: 6/2, 7/5.

W pierwszym secie, kiedy mecz był wyrównany do stanu 2:2, Argentyńczycy zacieśnili grę, by przejąć zagrywkę rywalek i prowadzić 5:2. Następnie ponownie złamali rywali w umiejętnie zarządzanym „punto de oro” i wygrali pierwszego seta 6/2.

Po stracie pięciu gemów z rzędu, co zakończyło się przegraną pierwszego seta, Tello/Ruiz przejęli serwis rywali na początku drugiego seta i prowadzili 2:1. Nie potrafiły jednak długo utrzymać tej przewagi, skoro Argentyńczycy szybko wrócili do bramki i prowadzili 3/2. Od tego momentu bitwa ponownie rozstrzygnęła się do 6/5 na korzyść Superpibes. Ostatnia partia, w której były bardzo solidne i precyzyjne, pozwoliła im po raz ostatni przełamać Tello/Ruiz i tym samym wygrać tego drugiego seta 7/5.

Argentyńska para z łatwością wygrała ten ćwierćfinał 6:2, 7:5, potwierdzając, że należy do mocnych stron tej pierwszej połowy sezonu. Wynik ten pozwala im po raz pierwszy awansować do półfinału tutaj, w Valladolid, gdzie zmierzą się Ale Galan i Jon Sanz, którzy pozbyli się pary Chingotto / Navarro.