Wielu z was nie rozumie dlaczego. Premier Padel obecnie skupia tylko dżentelmenów? Dlaczego gracze jeszcze nie grają na tym torze? Czy jest to wybór tego nowego profesjonalnego obwodu Międzynarodowej Federacji Padel (FIP), wspierany przez Association of Professional Players and Qatar Sports Investment (QSI)?

Wyłącznie, Padel Magazine wyjaśnia kolejną bitwę w tej wojnie między obwodami.

Dzięki zeznaniom profesjonalnych zawodniczek, których nazwiska z łatwo zrozumiałych powodów będziemy ukrywać, w końcu zrozumiemy powody, dla których panie nie grają Premier Padel na razie, pomimo nalegań FIP.

Wspierające środowisko Premier Padel, już…

Jak często w tego typu sytuacjach zapomnij o stwierdzeniach typu „robimy to dla padel, za jego rozwój, bo lubimy padel” itp. Zrozumiesz to bardzo logicznie, to przede wszystkim i tylko historia wielkich pieniędzy.

Gracze padel na razie pozostali wierni World Padel Tour, na pewno z powodów, które byłyby głównie kontraktowe, co jednak nie przeszkodziło panom szukać gdzie indziej. I jak dotąd WPT tak naprawdę się nie zmienił, pomimo gróźb. Co gorsza, rzadkie legalne próby sprzeciwienia się przybyciu Premier Padel wszystko zawiodło. A WPT zastosowało również politykę strusia, która dość drogo kosztowała ją pod względem wizerunku z fanami, graczami i markami. A nawet jej jedyny udziałowiec, Rucio Investments!

Stworzenie prawdziwie profesjonalnego środowiska wokół padel mogło zmusić graczy do skorzystania z tych niesamowitych turniejów, które Premier Padel w Foro Italico, Roland-Garros czy Mendozie.

Ale zrozumiesz, że w rzeczywistości jest to trochę bardziej skomplikowane.

"Gracze będą mieli mniej w Premier Padel niż na WPT”

Premier Padel nie zaoferowałby paniom kontraktów tak atrakcyjnych jak panowie. Panowie zgodzili się, bo środki finansowe zostały pomnożone do 5, bo imprezy były bardziej międzynarodowe, bo warunki są bardziej profesjonalne i obiecano im grać na wyjątkowych serwisach. I do tej pory nikt się nie zawiódł.

Ale po stronie pań, jeśli warunki do turniejów „Grand Chelem"są faktycznie"wyjątkowy“, wygrane oferowane podczas innych turniejów nie są równe tym, co otrzymują panowie.

Gorzej: według jednego z naszych źródeł, które wolało pozostać anonimowe”Obecnie bardziej atrakcyjne finansowo jest kontynuowanie tego World Padel Tour to z Premier Padel. World Padel Tour wyrównał swoją nagrodę pieniężną z dżentelmenami. Ale na razie Premier Padel jeszcze tego nie zrobiłem".

Również według tego źródła „Ryzyko jest zapisane w Premier Padel i znowu musimy walczyć, tak jak robiliśmy to wtedy z World Padel Tour, aby warunki graczy były takie same jak mężczyzn".

Jakie są najnowsze karty WPT?

Gracze chcą zobaczyć, jakie są ostatnie karty World Padel Tour. Od tego zależy przetrwanie tego obleganego obwodu. I wydaje im się, że ta ostatnia karta może być dla nich właściwa. Jednocześnie ta strategia jest ciekawa, ponieważ umożliwia pokazanie licytacji.

Według jednego z graczy, który nam się zwierzył, „Właściwie czekaliśmy już trochę Premier Padel, że naprawdę pokazuje mięśnie, żeby nas dopaść. Na razie nic się nie dzieje. Szczególnie interesowali się panami, którzy wszyscy pospieszyli, aby do nich dołączyć".

"Kiedy słyszymy, jak prezes FIP wyjaśnia, że ​​ma nadzieję, że kobiety dołączą do Premier Padel chociaż z pewnością zdaje sobie sprawę, że warunki oferowane paniom nie są takie same jak panom, co nas rozśmiesza. Pomyśleliśmy, że FIP powinna raczej opowiadać się za pewną formą sprawiedliwości."

Nawet jeśli relacje między graczami a FIP pozostają dobre, ta ostatnia uwaga ma przede wszystkim na celu przesunięcie linii i zmuszenie FIP do podjęcia finansowego wysiłku na rzecz FIP. padel kobiecy.

„Teraz to się dla nas dzieje”

"Wiemy, że przyszłość padel profesjonalista decyduje teraz. Naprzeciw siebie stoją dwa behemoty. Dla nas to oczywiste, że nie chcemy robić jak panowie i rzucać się w ramiona Premier Padel, nawet jeśli byłoby dużo do powiedzenia na ten temat World Padel Tour".

2023 może być ostatnim rokiem World Padel Tour. Ale może nie.

Za kulisami Świat Padel Wszystko obiecuje nam pracę nad nowym projektem, który „zrewolucjonizować świat padel".

Co więcej, te uwagi są bezpośrednio potwierdzone przez nowego silnego człowieka profesjonalnego obwodu autorstwa Estrelli Damn, byłego finalisty Roland-Garros, samego Alexa Corretji.

Bitwa, ale klany

W tej bitwie oczywiście byłyby klany. Rzeczywiście, to głównie najlepsi gracze na świecie objęli „prowadzenie” w tych negocjacjach z World Padel Tour et Premier Padel.

Niektóre głosy, głosy graczy spoza 30. miejsca na świecie, zastanawiają się, czy ich nie zapomnimy. Wśród pań zaczyna się mówić o innym torze: APT Padel Wycieczka.

Obwód Fabrice Pastora również zaznacza swoją obecność. A ostatnio mogliśmy zobaczyć graczy z World Padel Tour sprawdź się na APT Padel Okrągły. To, co kilka miesięcy temu było zbrodnią lèse-majesté, staje się możliwe: WPT jest przytłoczony na swojej flance przez graczy, którzy próbują przygody gdzie indziej, zabiegani przez innego wroga…

Dobrą wiadomością jest konkurencja. Dzięki trzem profesjonalnym torom gracze mają wybór. Ale idealne dla nich byłoby, aby mogli zarabiać na życie ze swojego sportu i nie podlegać – jak panowie w tym roku – harmonogramowi, który wystawia ciała na próbę.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.