Pomimo silnego rozwoju naszego sportu, nadal widzimy „wiosło” pisane czasami zamiast „padel". Kwalifikacje, francuska organizacja kwalifikacyjna dla firm z sektora sportu i rekreacji przeprowadziła badanie.

Trochę historii…

Pod koniec XIXth W wieku transatlantyckie firmy wpadły na pomysł wyposażenia małych kortów tenisowych w ładowniach, aby zająć długie czasy przepraw. To rozkojarzenie dało początek dwóm sportom: tenisowi łopatkowemu i tenisowi platformowemu. Nazwy te wywodzą się od „tenis”, od którego sporty te zapożyczają dużą część swoich zasad, oraz od „paddle”, w odniesieniu do używania wioseł (zmodyfikowane wiosła, „paddle” po angielsku), używanych do uderzania piłki. Paddle tenis jest nadal uprawiany w zachodnich Stanach Zjednoczonych oraz w różnych krajach na całym świecie.

To Meksykaninowi Enrique Corcuera zawdzięczamy wynalezienie padel nowoczesny, kiedy wybudował pierwszy dwór na swojej posesji. I to jeden z jego przyjaciół, Hiszpan uwiedziony przez grę, wprowadził ją do Hiszpanii i skodyfikował, aby uczynić z niej sport sam w sobie. Po drodze straci anglosaskie odniesienie do hispanizacji i stanie się „ padel (wymawiane „padele”).

Le padel : synteza

Le padel nowoczesny jest syntezą różnych sportów, z których czerpie to, co najlepsze: tenis, squash, tenis stołowy, pelota baskijska…. Z tenisa zachował centralną siatkę i pola serwisowe, ale stracił dwa pasy.

Podobnie jak w squasha, kort jest otoczony zamkniętym ogrodzeniem ze sztywnych ścian i tak jak w baskijskiej pelota piłka może być grana po jednym lub więcej zbiórkach na ścianach, podczas gdy dozwolone jest tylko jedno zbiórka na ziemi. Gra się grubą, sztywną rakietą podziurawioną otworami. Piłka jest bardziej miękka niż piłka tenisowa. Punkty liczone są jak w tenisie.


logo sportuWięcej informacji o QUALISPORT: 

Zespół zarządzający Padel Maj

Zespół Padel Magazine od 2013 roku stara się oferować to, co najlepsze padel, ale także ankiety, analizy, aby spróbować zrozumieć świat padel. Od gry do polityki naszego sportu, Padel Magazine jest do Twojej dyspozycji.