L'été i vacances dobiegają końca, a wiadomości sezon padel rozpocznie się za kilka tygodni. Jak dobrze się przygotować? Oto kilka pomysłów.

Rozpoczęcie nowego sezonu wymaga odnowy. Jeśli chcemy się rozwijać, rozwijać, będziemy musieli wprowadzać zmiany od samego początku. A te zmiany, które będą częścią tego nowego sezonu, mogą być różnorodne i zróżnicowane. Zmiana klubu, trenera, partnera, ale też pozycji na torze, podniebienia, diety... Ale nowy sezon jest również dla tych, którzy nie chcą nic zmieniać, tylko chcą się dobrze przygotować.

Całkowita zmiana

Jak wspomniano powyżej, możesz doświadczyć lub spowodować zmianę w swoim doświadczeniu padel. To może działać, ale nie musi, przynajmniej dostaniesz uznanie za spróbowanie, jeśli przeszedłeś całą drogę. Spójrz na przykład na Fernando Belasteguina, który zaproponował pójście w prawo, niestety to nie zadziałało, zdał sobie z tego sprawę i wrócił na lewo z większym doświadczeniem.

Ponadto, być może zmiana klubów, trenerów lub partnerów może pomóc w rozwoju. Wreszcie jest twój sprzęt, w tym przypadku pala. Rzeczywiście, czasami zmiana rakieta pozwala grać inaczej.

strona fizyczna

Trening na rowerze stacjonarnym Bela eremita

To może być część, na którą czekałeś. Sezon padel to około dziewięciu miesięcy dla tych, którzy grają najwięcej.

Również dla amatorów ten sezon jest często długi z meczami towarzyskimi, turniejami, ale także meczami drużynowymi i treningami, a wszystko to oczywiście z pracą ku czci i obowiązkami rodzinnymi...

Podstawą jest więc posiadanie wykształcenia, kondycji fizycznej, która pozwoli Ci pracować z czasem. Obejmuje to bieganie, spacery (piesze wycieczki), jazdę na rowerze, pływanie, ale raczej w trybie maratonu do pracy w czasie. W dalszej części przygotowań konieczne będą krótkie i gwałtowne wysiłki. 

Bieganie nie jest drogie, ale przyniesie wiele. Nawet jeśli zaczniesz od zaledwie 15 minut, to już będzie bardzo dobrze, ale będziesz musiał powtarzać sesję trzy razy w tygodniu. Stopniowo zyskasz na wytrzymałości, aby osiągnąć 45 minut. To jest czas, który będziesz potrzebował na rozegranie meczu padel. Więc w pierwszym miesiącu rekonwalescencji nie spiesz się i po prostu biegnij, chodź w szybkim tempie, skacz na skakance, na rowerze, w skrócie mało lub nie padel.

Po osiągnięciu celu 45 minut 2 do 3 razy w tygodniu, przejdź do raz w tygodniu, łącz ćwiczenia szybkościowe lub wybuchowe, takie jak sprinty na 1 metrów, wchodzenie po schodach, burpee, z meczami i/lub treningami padel. Powrócisz na stoki z przepełnionym pragnieniem i sylwetką, która wytrzyma szok.

Wszystkie te pieniądze, które zaoszczędzisz przygotowując się fizycznie na dnie, możesz następnie „umieścić” w kursach padel, na meczach lub na siłowni, która zapewni Ci formę zarówno na dole, jak i na wybuchowości. Twoja kolej. Chodźmy!

Julien Bondia

Julien Bondia jest nauczycielem padel na Teneryfie (Hiszpania). Publicysta i doradca, pomaga ci grać lepiej poprzez swoje samouczki i artykuły taktyczne/techniczne padel.