Dylan Guichard wspomina swoją niedawną porażkę z Thomasem Leygue w półfinale Pucharu Ligi Angielskiej Promocja FIP Castellon, na koniec „Dalton Show”, jego nowy wyjazd do Madrytu, a nawet wyjaśnia wybór rakiety!

Porażka, która boli FIP Promocja Castellon z Thomasem Leygue

„Myślę, że w półfinale przeciwko Matiasowi Nicolettiemu i Adrianowi Rodriguezowi brakowało nam odrobiny mentalnej świeżości. Innymi słowy, w poprzednich meczach spędziliśmy trochę za dużo czasu na boisku.

W tym półfinale mieliśmy mecz w ręku i nie udało nam się go dokończyć. Mieliśmy punkty meczowe na poziomie 6/4 5/4, był to mecz dość dobrze skonstruowany i dobrze poprowadzony. Nie wiedzieliśmy, jak zakończyć grę, kiedy tego potrzebowaliśmy, więc rozpoczęliśmy skomplikowanego trzeciego seta, podczas którego fizycznie i psychicznie wszystko trochę się popsuło. 

Awans Dylana Guicharda Thomasa Leygue’a na FIP

Koniec Dalton Show?

„Przedstawienie zakończyło się po prostu, bo to był po prostu koniec kolokacji. Wszyscy poszliśmy różnymi drogami. Pojechałem do Madrytu, Julien wyjechał z Carlą (Touly), Philémon nadal szuka mieszkania, wydaje mi się, że jest teraz między Paryżem a Barceloną, a Manu zamieszkał ze mną w Madrycie. Wszyscy jesteśmy zaangażowani w nieco inne projekty. Nie zmienia to jednak faktu, że nadal jesteśmy świetnymi przyjaciółmi i być może w przyszłości zrobimy to ponownie. Jednak obecnie nie jest to już możliwe.” 

Nowy początek

„Madryt to dla mnie trochę nowy początek. Potrzebowałem zmiany scenerii, zmiany struktury treningów i zobaczenia nowych rzeczy. Poszedłem trenować w akademii CEPAC Mati Diaza i Gastona Malacalzy. Jestem w grupie szczególnie z Thomasem Leygue'em i jestem naprawdę bardzo szczęśliwy. Poświęcają mi czas, czują, że zainwestowałem i odwdzięczają się. Jeśli to możliwe, trenuję codziennie, a także mam swojego trenera fizycznego w Madrycie.

We Francji zagram turnieje P2000, gdy nie będzie rozgrywanego jakiegoś super ważnego turnieju, oraz Mistrzostwa Francji. Moim partnerem będzie Maxime Forcin.”

Zespół francuski: główny cel na rok 2024

„Wraz z odejściem na emeryturę Jérémy’ego Scateny i Benjamina Tisona za granicą, we francuskiej drużynie otwierają się miejsca dla nowych zawodników. Należy jednak zachować ostrożność, ponieważ powrót do rywalizacji Johana Bergerona oznacza również bardzo dobrego zawodnika, który powraca wśród potencjalnych kandydatów. Ale ze swojej strony nie będę tego ukrywać, głównym celem w tym roku pozostaje reprezentacja Francji.

Mam nadzieję, że w tym roku uda mi się wziąć udział w selekcji i myślę, że mi się to uda. Zobaczymy, co zdecyduje trener, cokolwiek się stanie, uszanuję dokonane wybory, ale naprawdę byłoby dla mnie zaszczytem móc nosić barwy reprezentacji Francji!”

Partnerstwo z Kuikmą

„Jestem bardzo zadowolony ze współpracy z Kuikmą, marką, która przeżywa imponujący rozwój i produkuje rakiety padel bardzo wysoka jakość. Niedawno zmieniłem rakietę na jeden z ich najnowszych modeli. Kuikma wprowadziła na rynek nową gamę o nazwie PR Carbon i oferuje pala w każdym z trzech klasycznych kształtów: okrągłym, hybrydowym i diamentowym. Ze swojej strony zdecydowałem się na model Moc węgla w kształcie rombu, to ten, który uwalnia najwięcej mocy.

Ponieważ jest nieco lżejsza od MS Pro, rakiety Maxi Sancheza, z której korzystałem wcześniej, oferuje większą zwrotność, nie dostarczając mi przy tym mniejszej mocy. To połączenie lekkości i mocy sprawia, że ​​Carbon Power jest teraz moją ulubioną rakietą!”

Doriana Massy’ego

Nowy zwolennik padel, Fascynuje mnie ten dynamiczny sport, który łączy w sobie strategię i zwinność. znajduję w padel nową pasję do odkrywania i dzielenia się z Tobą na Padel Magazine.