Agustin Tapia i Arturo Coello, obecnie pierwsza para na świecie, zdecydowali się rozstać po trzech zwycięstwach od początku roku na torze Premier Padel.

To oddzielenie nie będzie skuteczne natychmiast; obaj gracze będą nadal wspólnie uczestniczyć w dwóch wydarzeniach: P2 w Brukseli pod koniec kwietnia, a następnie P2 w Sewilli.

Chociaż ich przyszli partnerzy nie są jeszcze znani, plotki sugerują, że Coello z Galanem i Chingotto z Tapią.

„Nawet jeśli nie jesteśmy na 100%, dominujemy”

Znane są dokładne przyczyny tego rozdzielenia. Coello podzielił się swoimi przemyśleniami na stronie Premier Padel po zwycięstwie w Wenezueli u boku Argentyńczyka na Chingotto/Galan:

„Nawet jeśli nie jesteśmy na 100% gotowi, Agustin i ja jesteśmy lepsi. Oboje byliśmy pod wpływem wirus, który zaatakował kilka par występujących w Wenezueli. Mimo naszej dalekiej od optymalnej formy, udało nam się pokonać Galana/Chingotto.

Oczywiście straciliśmy po drodze seta i chcę im pogratulować, ponieważ niewielu zawodników jest w stanie odebrać nam seta nawet wtedy, gdy przegrywamy. Po raz pierwszy od początku sezonu musieliśmy walczyć...

Jednak dzięki nieco bardziej rygorystycznemu podejściu udało nam się wygrać ten mecz.

W porozumieniu z Agustinem zdecydowaliśmy, że dla dobra toru coś trzeba zmienić”.

Ambicja, aby zająć 1. miejsce na świecie

Tapia podziela opinię swojego kolegi z drużyny:

„Po cichu wygramy dwa kolejne turnieje w Brukseli, a następnie w Sewilli i zakończymy pozytywnie. Zerwanie, będąc na szczycie świata, czy nie byłoby wspaniałe? Na razie nic nie jest oficjalne, ale zgadzam się z Coello: ewentualna separacja umożliwi redystrybucję kart i zapewni widzom więcej napięcia”.

Od dzisiejszego poranka, Padel Magazine jest w stanie potwierdzić Państwu tę separację.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.