Gianluca Rosso (profesor na Uniwersytecie w Turynie), Luca Malfatti (założyciel Quant4sport) i Christian Perone (włoski gracz) oferują nam dochodzenie w sprawie ekspansji padel we Włoszech.

Rosnąca pandemia

Nie ma wątpliwości, że padel przeżywa moment wielkiego sukcesu, pod pewnymi względami nawet przekraczając oczekiwania. Okres pandemii i siedzący tryb życia doprowadziły do ​​ponownego odkrycia przyjemności ze sportu w ogóle, ale w szczególności tych, które pozwalają na dobry wydatek energii i ograniczają kontakt między ćwiczącymi.

Tenis jest zdecydowanie jednym z tych sportów, ponieważ ma charakter półindywidualny, pozwala na dystans i często można w nim grać na kortach zewnętrznych. ten padel nieco podąża za tym schematem, chociaż gra się w parach, a pole jest mniejsze i otoczone murami. Jednak trend wzrostowy wydawał się jeszcze bardziej oczywisty i gwałtowny niż w tenisie. Ten krótki artykuł skupia się na padel we Włoszech dzięki wynikom ekskluzywnego badania przeprowadzonego na Uniwersytecie w Turynie.  

Quiz naukowy

W związku z tym wykładniczym wzrostem postanowiono przeprowadzić badanie terenowe za pomocą stworzonego specjalnie na tę okazję kwestionariusza. Kwestionariusz ten, składający się z pytań wielokrotnego wyboru, został wysłany do klubów tenisowych w całych Włoszech: oba te wyposażone w padel niż te, które nie są wyposażone, w celu porównania odpowiedzi uzyskanych z tych różnych ośrodków sportowych.

Pierwsze pytania miały na celu kategoryzację klubu, używając jako parametrów regionu pochodzenia, liczby członków tenisa i liczby kortów tenisowych. padel dostępny. Kluby, które nie miały torów, zostały następnie poproszone o: padel jeśli planują zbudować jakikolwiek w najbliższej przyszłości. Z kolei kluby z kortami zapytano o liczbę godzin w tygodniu przeznaczonych na tenisa i padel wzrosła po dodaniu ziemi padeljaki był średni przedział wiekowy graczy w padel, jak sport rozwijał się w ich obiekcie i czy te korty zastąpiły wcześniej istniejącą działalność, taką jak boiska do piłki nożnej XNUMX-a-side. 

Le padel zastąpić piłkę 5-a-side

Pierwsza uwaga, jaką należy wziąć pod uwagę przy otrzymanych odpowiedziach, których jest 120, jest taka, że ​​mamy dużą heterogeniczność na poziomie odpowiadających klubów. Dotyczy to zarówno pochodzenia, liczby członków, jak i liczby boisk. padel dostępny. Fakt ten wzmacnia następujące wyniki, ponieważ nie pochodzą one z określonego typu ośrodka sportowego, ale raczej z połączenia różnych obiektów.

Pierwszym rezultatem uzyskanym przez badanie jest to, że im bardziej idzie się w kierunku południe, plus liczba klubów z boiskami padel zmniejsza się. Jeśli chodzi o kluby, które go nie posiadają (czyli 49% klubów, które odpowiedziały na ankietę), połowa z nich zamierza go zbudować najpóźniej w ciągu najbliższych trzech lat, co wskazuje na dużą skłonność do inwestowania w ten sport . Obserwację tę można poczynić dla wszystkich kategorii klubów, bez rozróżnienia. Jeśli weźmiemy pod uwagę kluby wyposażone w korty tenisowe padel, widzimy, że liczba godzin zarezerwowanych w tygodniu wzrosła o prawie 70%, co jest dobrym znakiem dla operatorów, ponieważ jest to jedno z ich głównych źródeł dochodów.

Grupa wiekowa najbardziej zaangażowana w tę dyscyplinę to przedział wiekowy: 30 i 40 lat, według ponad 70% respondentów. Jeśli chodzi o rozwój tej działalności, 88% respondentów określa swoją sytuację jako silny lub średni wzrost. Wreszcie w 60% przypadków padel nie zastąpił innej działalności, ale został dodany do już istniejących ofert. W pozostałych 40% najbardziej poświęcaną aktywnością jest piłka nożna XNUMX na stronie. 

To samo zjawisko we Francji?

Ogólnie badania pokazują, że dyscyplina padel we Włoszech rozwija się w znacznym tempie, bez rozróżniania między typami klubów czy regionów.

Widoczna jest również skłonność do inwestowania w nią, ponieważ jest to działalność dochodowa i szybko rozwijająca się. W rzeczywistości padel posiada wszystkie cechy wymagane do uznania prawdziwego zjawiska masowego. I jest bardzo prawdopodobne, że sytuacja we Włoszech może być bardzo podobna do tej w innych krajach europejskich, zwłaszcza we Francji. 

Na obrazach można znaleźć zjawisko Padel Mania we Włoszech, ze mnąodcinek Padel Dochodzenie nakręcony w Katanii przez Padel Magazine.

Z jego nazwisk możemy odgadnąć jego hiszpańskie i włoskie pochodzenie. Lorenzo jest wielojęzycznym pasjonatem sportu: dziennikarstwo z powołania i wydarzenia z uwielbienia to jego dwie nogi. Jest międzynarodowym dżentelmenem Padel Magazine. Często można to zobaczyć na różnych międzynarodowych zawodach, ale także na najważniejszych francuskich imprezach. @oczkopadel na Instagramie, aby zobaczyć jego najlepsze zdjęcia padel !