ESPN, największa sportowa sieć telewizyjna należąca do The Walt Disney Company może emitować padel a dokładniej Wieża FIP QSI począwszy od tego roku.

Konkurencja jest ciężka z Fox Sports. w związku z tym byłaby to okazja dla ESPN, aby dostać się w swoje ręce padel przy niższych kosztach.

ESPN+, platforma grupy ESPN, może być głównym narzędziem transmisji głównych rozgrywek oficjalnego obwodu Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej. Padel.

ESPN w padel, możliwy?

Według gazety Le Point „ ESPN jest najbardziej znaną sportową marką telewizyjną na świecie“. Gdyby ta informacja została potwierdzona, byłby to wielki cios dla FIP i padel Świat.

W przyszłym tygodniu Międzynarodowa Federacja padel (FIP) i Katar Sports Investments (QSI) oczekuje się, że przedstawią dalsze ogłoszenia dotyczące tego partnerstwa.

Jeśli nie ma wątpliwości, że Bein Sport będzie również bardzo logicznie jednym z głównych nadawców padel we Francji, a także na arenie międzynarodowej, do imprezy mógłby przyłączyć się inny duży nadawca, jest to jeden z nadawców, których marka sportowa jest jedną z najbardziej znanych na świecie: ESPN.

Bein Sport i ESPN: nie byłoby to takie zaskakujące

Jeśli ta informacja się potwierdzi, nie będzie to zaskoczeniem. Rzeczywiście Bein Sport i ESPN współpracują już od wielu lat.

Jak na przykład ta ostatnia umowa z 2021 r. pomiędzy ESPN i beIN SPORTS na okres 2 lat dotyczący retransmisji przez Bein Sport we Francji elity koszykówki i futbolu uniwersyteckiego (NCAA College Football i NCAA College Basketball).

Poczekaj i zobacz ...

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.