Mistrzostwa Europy będą ostatnimi międzynarodowymi konkursami im padel w tym roku (oprócz Master of padel do Madrytu).

Zawody odbędą się od 2 na 6 w grudniu w klubie La Playa w Holandii w pobliżu Rotterdamu.

U mężczyzn: Francja / Włochy

Przeciwko Włochom drużyna Francji jest faworytem. Jeśli przeciwnie, niektóre pary będą niebezpieczne, nie mają a priori doświadczenia Francuzów. Włochy nie były w stanie uzyskać dostępu do drużynowych mistrzostw świata rok temu.

Nie spotkała też Belgów ani Portugalczyków, którzy są razem w dużej kurce z Austrią, nieco poniżej.

mistrzostwa europy kur padel mężczyźni

Skomplikowana, ale dla Francuza kura do pokonania.

W przypadku kobiet wydostanie się z kur będzie nieco bardziej skomplikowane. Znajduje się w puli 4 krajów. (Duża kura)

Wciąż trudno jest ocenić poziom krajów, przeciwko którym nasi Francuzi będą musieli grać. Unikają Portugalczyków, a to już dobrze.

Ale będziemy musieli przejść przez ulicę Włochów, na czele której stoi francuska mistrzyni tenisa, kapitan reprezentacji Włoch, a także Włoch zakwalifikowany do tych mistrzostw Europy Sandrine Testud. Kraj przeżywa boom padel. "Rzym stał się miastem padel z polami trochę orgiit wyjaśnia Sandrine Testud. Dlatego będzie bardzo ostrożny dla tego włoskiego zespołu.

mistrzostwa europy kur padel femmes

Trochę rozczarowań

Należy pamiętać, że Hiszpania potwierdziła, że ​​nie weźmie udziału w Mistrzostwach Europy. Była wielkim faworytem tych mistrzostw Europy. Szkoda dla konkurencji, krajów uczestniczących i padel ogólnie. To jest po raz kolejny padel który cierpi z powodu polityki międzynarodowej związanej z padel.

Małe rozczarowanie także z powodu nieuczestniczenia wśród Anglików. Rosnący kraj padel z bardzo niebezpiecznymi parami w swoich szeregach. Anglia mogłaby być jednym z faworytów, gdyby wzięli udział w konkursie.

Harmonogram Mistrzostw Europy padel

Zaplanuj środę 2 grudnia
Zaplanuj czwartek 3 grudnia
Zaplanuj piątek 4 grudnia
Zaplanuj sobotę 5 grudnia
Zaplanuj niedzielę 6 grudnia

Franck Binisti - PADEL MAGAZINE

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.