Jeśli we Francji, padel kwitnie, a co z naszym drogim angielskim sąsiadem? Kto lepiej niż Peter Vann, Prezydent Brytyjskiej Federacji padel odpowiedzieć na pytania Kristiny Clément? Inwentaryzacja padel język angielski:

Czy możesz powiedzieć, w jaki sposób odkryłeś padel i jak zostałeś prezydentem Brytyjskiej Federacji Padel ?

Odkryłem tenis od padel w 2002 roku, kiedy zobaczyłem sądy padel osiadł w La Manga Club, znanym ośrodku tenisowym i golfowym w Murcji w Hiszpanii. W tym czasie byłem zaangażowany w życie klubu tenisa i squasha w Huddersfield (HLTSC) jako wolontariusz-prezydent.
Jako wieloletni tenisista (a także gracz w squasha), zacząłem grać padel za każdym razem, gdy wysiadałem w Hiszpanii - często dosłownie wysiadałem z samolotu i kierowałem się prosto na kort padel grać. Uważam, że ten sport jest bardzo zabawny, technicznie bardzo łatwy w porównaniu do tenisa lub squasha, i bardzo towarzyski w formacie deblowym, takim jak tenis - ale o wiele bardziej wymagający umysłowo, ponieważ nie jest to sport siłowy, ale więcej cierpliwość i taktyka.

W 2005 roku odkryłem, że brytyjskie mistrzostwa padel odbył się w Rye Tennis Club w Sussex i pojechałem tam, aby wziąć udział. Ten krótki był tylko jednym z dwóch (bardzo niedostępnych) padel istniejące w Wielkiej Brytanii. Hiszpan mieszkający w Rye próbował stamtąd promować ten sport.
To była jednodniowa impreza z bardzo krótkimi meczami. Z kilkunastu zarejestrowanych drużyn, ku mojemu zdziwieniu, było kilka hiszpańskich par, które odbyły hiszpańską wycieczkę, aby wziąć udział w turnieju.
Dowiedziałem się od jednego z nich, że padel przeżywał bardzo znaczącą ekspansję w swoim kraju, stając się drugim najczęściej uprawianym sportem (po piłce nożnej) z ponad 4 milionami regularnych uczestników - zadziwiające, gdy tenis w Hiszpanii ma tylko 250.000 XNUMX regularnych graczy.
To był kluczowy moment, z pewnością ten sport miał przyszłość w Wielkiej Brytanii.

W 2006 roku złożyłem do zarządu mojego klubu HLTSC propozycję budowy boisk padel na 2 starych nieużywanych boiskach trawiastych, które są trudne w utrzymaniu. W tym czasie w klubie nie działo się wiele innych wydarzeń wymagających natychmiastowego działania. Ale przez następne 4 lata, jak grałem więcej padel i że mogłem przedstawić ten sport innym członkom Huddersfield, był wystarczający rozmach, aby kontynuować ten projekt. Następnie, dzięki połączeniu prywatnego finansowania, pomocy zainteresowanych członków, hiszpańskiego trenera, który przeniósł się do Huddersfield, oprócz stypendium w wysokości 20 2011, zarząd HLTSC udzielił zgodę na rozpoczęcie projektu. W marcu XNUMX roku zainstalowaliśmy dwa korty padel w moim klubie HLTSC. Najpierw Wielka Brytania, którą mogliśmy promować / opowiadać każdemu, kto chciał nas słuchać - a także kanał telewizyjny BBC 1 mówił o naszym sporcie i naszych osiągnięciach na Wimbledonie w tym roku.

Nieumyślnie zostałem rzecznikiem padel w Wielkiej Brytanii i ponownie byłem zaskoczony ciągłym i trwałym zainteresowaniem, które zawsze kończy się u moich drzwi w wyniku tego, co osiągnięto w HLTSC.

W następnym roku dedykowany klub padel otwarto w Canary Wharf w Londynie, a następnie grupa Davida Lloyda (DLL - przyp. red .: duża sieć kompleksów sportowych w Anglii-) rozpoczęła poważną długoterminową inwestycję w padel w Wielkiej Brytanii, instalując padel w większym centrum w Essex. Kilka innych klubów DLL ma teraz padel, a inni planowali ją zintegrować.

W 2012, Padel Utworzono British Tour i utworzono system rankingowy graczy z Wielkiej Brytanii - każdy z tych turniejów przyciąga obecnie ponad 100 uczestników. Przez następne 3 lata reprezentowałem angielską drużynę na międzynarodowym turnieju w Hiszpanii, co pozwoliło mi odkryć, że inne kraje UE, takie jak Holandia, Niemcy, Szwecja i Portugalia, robią rozwinąć ten sport przy niewielkiej liczbie uczestników, tak jak w Wielkiej Brytanii, co pozwoliło mi poznać wielu europejskich przyjaciół dzięki temu sportowi.

Podczas tego wydarzenia w 2013 roku skontaktował się ze mną Tom Murray - który zainicjował Padel British Tour i który poprosił mnie o przyłączenie się do organizacji, aby zostać organem zarządzającym Padel w Wielkiej Brytanii (w tym czasie 3 osoby w tym komitecie: ja jako przewodniczący, Tim Edwards wiceprzewodniczący i Tom Murray jako dyrektor ds. marketingu i rozwoju. Od tego czasu do komitetu dołączyły inne osoby) dyrektor).
Od tego czasu śledzą przynależność do Międzynarodowej Federacji Padeli uznanie przez World Padel Tour, a także błyskawiczny wzrost popularności tutaj. Obecnie istnieje 16 klubów i 32 korty padel w Wielkiej Brytanii, gdzie realizowanych jest wiele innych projektów.

Jako gracz regularnie uczestniczę w brytyjskich Padel Tour i obecnie jestem na 20. miejscu w Wielkiej Brytanii w otwartym systemie rankingowym.


* Padel rozwija się w wielu krajach Europy (poza Hiszpanią) m.in. Portugalii, Włoszech, Szwecji i Francji. Czy czujesz ten sam trend w Wielkiej Brytanii?

Tak, całkiem! Plik padel rośnie w Wielkiej Brytanii tak szybko, a nawet szybciej niż w niektórych krajach. Szwecja jest wiodącym krajem, ponieważ poza Hiszpanią ma obecnie najwięcej kortów w Europie. Myślę, że Wielka Brytania jest podobna do Niemiec, Holandii. Portugalia znacznie wyprzedza fakt, że dołączyła padel w Federacji Tenisowej, która bardzo pomogła… Z tych samych powodów Francja jest daleko na czele. Wzrost gospodarczy w Wielkiej Brytanii rośnie i znacząco

* Czy w rurze jest wiele nowych projektów klubowych?

Tak, obecnie jest ich wiele, o których można wspomnieć o długiej liście. W South Country w Christchurch pojawiło się żądanie instalacji kortów 3 w klubie tenisowym
w zachodnim Londynie, w bardzo ekskluzywnym klubie wiejskim, w Stoke Park, zaplanowano krótkie występy 2 / 3 (jest to projekt, który istnieje od dawna, ale ostatnio pojawił się ponownie)

Również w zachodnim Londynie istnieje inny klub, który planuje założyć kort, następnie w Essex jest krótki projekt 2 w prywatnym klubie, a także dodatkowe szorty 2 w klubie Davida Lloyds w tym samym regionie. Na północy planowany jest projekt w Staffordshire, a dalej na północ w Szkocji, w tym czasie są budowane hale sportowe 3 oraz krótki teren zewnętrzny i inne projekty ...

Podsumowując, w tym roku będzie od 15 do 20 sądów im padel dodatkowo, gdy obecnie Wielka Brytania ma dokładnie 32 sądy (wzrost o 50%). Do końca 2016 roku powinniśmy mieć w sumie 50 sądów, bo to są już bardzo zaawansowane projekty.

* Jak myślisz, co może pomóc Padel rozwijać się w Wielkiej Brytanii?

Portale społecznościowe są elementem eksponującym ten sport, ponieważ największym wyzwaniem dla nas, jak dla Niemiec, Szwecji itp. Jest to, że nikt nie wie, czym jest ten sport. padel. Najszybszy sposób łączenia ludzi i informowania ich, co to jest padel, odbywa się to za pośrednictwem sieci społecznościowych. Wieś #PadelJak dotąd YES odnosi duże sukcesy.

http://www.britishpadel.co.uk/Noticia.aspx?id=31&return_url=/index.aspx

Wywiad z Jamiem Murrayem (przyp. Red.: Brat Andy'ego Murraya, dwukrotnego zwycięzcy Pucharu Davisa z Anglią i Australian Open) miał już ponad 10.000 XNUMX wyświetleń. Jak zdobyć taką publiczność poza mediami społecznościowymi. Twitter i Facebook to sposoby rozpowszechniania informacji.

https://www.youtube.com/watch?v=zk1vgCuBs88

* The Padel nie jest dziś uznawany za sport w twoim kraju.

Rzeczywiście, jest to wyzwanie dla federacji brytyjskiej Padel uznanie go i rozpoznanie bez powiązania z innym sportem. Ponieważ nie chcemy być przywiązani do tenisa, jak to ma miejsce we Francji czy Portugalii.

*Czemu ?

Ponieważ LTA (Lawn Tennis Association, odpowiednik FFT w Anglii) nie jest nami zainteresowana i my nie jesteśmy nimi zainteresowani. Mają o wiele ważniejsze rzeczy do zrobienia niż zajmowanie się sportem mniejszości padel.

Główną korzyścią z bycia uznanym za sport jest brak dostępu do dotacji, ale władze lokalne rozumieją, że jest to sport, który mogą wspierać / zachęcać, aby mogły pracować z zainteresowanymi ludźmi. inwestować, przekazując je, udostępniając ziemię. W Anglii jest wiele, wiele kortów tenisowych, które nie są używane i można je łatwo przekształcić w korty tenisowe. padel.

To jest dla nas kluczowy cel. Zaczęliśmy pracować nad tym tematem od regularnego kontaktu z Sekretarzem Stanu ds. Sportu Tracy Crouch, a członek mojego zespołu skontaktował się z Jennie Price, która jest prezesem „Sport England”. Spotkamy się z nią, pokażemy jej, gdzie jesteśmy i zapytamy, jak można przyspieszyć to, co dziś jest absurdalnie długą procedurą dla nowego sportu, a zwłaszcza, gdy ten sport uprawia 8 milionów ludzi. na całym świecie.

* Jakie są cele Federacji Bristish Padel na rok 2016?

Większy poziom uczestnictwa dzięki uczestnictwu w torze brytyjskim Padel stale rośnie, ALE kiedy jedziesz do miejsc takich jak Szkocja, Huddersfield czy Birmingham, frekwencja jest niska ze względu na małą hiszpańską społeczność w przeciwieństwie do Londynu, gdzie Hiszpanie są bardzo liczni i przyjeżdżają grać w turniejach.

Niższy udział słabszych / średnio zaawansowanych graczy (turnieje kategorii B i C). Najlepsi gracze (kat. A) nadal będą mogli grać w dużych klubach, ale mniejsze kluby z 1 lub 2 kortami mogą również zorganizować jednodniowy turniej, aby przyciągnąć graczy i zmusić ich do gry.

Naszym celem jest: zwiększenie udziału w turniejach.

Kristina Clément - Padel Magazine

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.