Jeśli we Francji padel się rozwija, to co z naszym drogim angielskim sąsiadem? Któż lepiej niż Peter Vann, Prezydent Brytyjskiej Federacji Padel, aby odpowiedzieć na pytania Kristiny Clément? Aktualny stan angielskiej wiosła:

Czy możesz nam powiedzieć, jak odkryłeś padla i jak zostałeś prezydentem Brytyjskiej Federacji Padel ?

Odkryłem tenis stołowy w 2002, gdy zobaczyłem korty do gry w wioskę zainstalowane w La Manga Club, znanym ośrodku tenisowym i golfowym w Murcji w Hiszpanii. W tym czasie byłem zaangażowany w życie Huddersfield Tennis and Squash Club (HLTSC) jako Prezydent Wolontariusza.
Jako tenisista przez całe życie (i squash też) zacząłem grać w padla za każdym razem, gdy zjeżdżałem do Hiszpanii - często dosłownie wysiadałem z samolotu i kierowałem się bezpośrednio na boisko do gry w padla. Uważam ten sport za bardzo zabawny, technicznie bardzo łatwy w porównaniu do tenisa lub squasha i bardzo towarzyski z podwójnym formatem, takim jak tenis - ale o wiele trudniejszy umysłowo, ponieważ nie jest to sport mocny, ale więcej cierpliwość i taktyka.

W 2005 odkryłem, że w klubie tenisowym Rye w Sussex zorganizowano mistrzostwa wiosła brytyjskiego i pojechałem tam, aby wziąć udział. Ten krótki był tylko jednym z dwóch (bardzo niedostępnych) istniejących sądów Padel w Wielkiej Brytanii. Hiszpan, który mieszkał w Rye, próbował stąd promować sport.
To była jednodniowa impreza z bardzo krótkimi meczami. Z kilkunastu zarejestrowanych drużyn, ku mojemu zdziwieniu, było kilka hiszpańskich par, które odbyły hiszpańską wycieczkę, aby wziąć udział w turnieju.
Dowiedziałem się od jednego z nich, że padel przeżywa bardzo ważną ekspansję w swoim kraju, aby stać się drugim najczęściej uprawianym sportem (po piłce nożnej) z ponad milionem stałych uczestników 4 - niesamowite, gdy tenis w Hiszpanii tylko zwykli gracze 250.000.
To był kluczowy moment, z pewnością ten sport miał przyszłość w Wielkiej Brytanii.

W 2006 przedstawiłem zarządowi mojego klubu HLTSC propozycję budowy kortów Padel na starych kortach trawiastych 2 przy nieużywanej i ciężkiej konserwacji. W tym czasie w klubie nie było wielu innych wydarzeń do natychmiastowego działania. Ale w ciągu następnych lat 4, kiedy grałem więcej padla i byłem w stanie przedstawić ten sport innym członkom Huddersfield, było wystarczająco dużo rozpędu, aby przejść do przodu w tym projekcie. Następnie, dzięki połączeniu finansowania prywatnego, pomocy zainteresowanych członków, hiszpańskiego trenera, który przeprowadził się do Huddersfield, oprócz dotacji od lokalnych społeczności 20K, zarząd HLTSC udzielił zgoda na rozpoczęcie projektu. W marcu 2011 zainstalowaliśmy dwa boiska do padla w moim klubie HLTSC. Pierwszy w Wielkiej Brytanii, który mogliśmy promować / rozmawiać z każdym, kto był gotowy nas wysłuchać - a także telewizja BBC 1 mówiła o naszym sporcie i naszej realizacji podczas Wimbledonu w tym roku.

Nieumyślnie zostałem rzecznikiem padla w Wielkiej Brytanii i znów byłem zaskoczony ciągłym i trwałym zainteresowaniem, które zawsze kończy się u moich drzwi w wyniku tego, co osiągnięto na HLTSC.

W następnym roku w Canary Wharf w Londynie otwarto dedykowany klub Padel, a następnie David Lloyd Group (DLL - Nota redaktora: Major Sports Complex Chain w Anglii -) rozpoczął poważną długoterminową inwestycję w Padel w Wielkiej Brytanii Zjednoczeni przez utworzenie kortów Padel w swoim największym centrum w Essex. Kilka innych klubów DLL ma teraz padel, a inne planują go zintegrować.

W 2012, Padel Utworzono British Tour i utworzono system rankingowy graczy z Wielkiej Brytanii - każdy z tych turniejów przyciąga obecnie ponad 100 uczestników. Przez następne 3 lata reprezentowałem angielską drużynę na międzynarodowym turnieju w Hiszpanii, co pozwoliło mi odkryć, że inne kraje UE, takie jak Holandia, Niemcy, Szwecja i Portugalia, robią rozwinąć ten sport przy niewielkiej liczbie uczestników, tak jak w Wielkiej Brytanii, co pozwoliło mi poznać wielu europejskich przyjaciół dzięki temu sportowi.

Podczas tego wydarzenia w 2013 roku skontaktował się ze mną Tom Murray - który zainicjował Padel British Tour i który poprosił mnie o przyłączenie się do organizacji, aby zostać organem zarządzającym Padel w Wielkiej Brytanii (w tym czasie 3 osoby w tym komitecie: ja jako przewodniczący, Tim Edwards wiceprzewodniczący i Tom Murray jako dyrektor ds. marketingu i rozwoju. Od tego czasu do komitetu dołączyły inne osoby dyrektor).
Od tego czasu śledził przynależność do Międzynarodowej Federacji Padeli uznanie przez World Padel Tour, a także błyskawiczny wzrost popularności tutaj. Obecnie w Wielkiej Brytanii działa 16 klubów i 32 korty do padla, a wiele innych projektów jest w trakcie realizacji.

Jako gracz regularnie uczestniczę w brytyjskich Padel Tour i obecnie jestem na 20. miejscu w Wielkiej Brytanii w otwartym systemie rankingowym.


* Padel rozwija się w wielu krajach Europy (poza Hiszpanią) m.in. Portugalii, Włoszech, Szwecji i Francji. Czy czujesz ten sam trend w Wielkiej Brytanii?

Tak, absolutnie! Padel rośnie w Wielkiej Brytanii tak szybko lub szybciej niż w niektórych krajach. Szwecja jest wiodącym krajem, ponieważ dziś ma najwięcej sądów w Europie poza Hiszpanią. Myślę, że Wielka Brytania jest podobna do Niemiec, Holandii. Portugalia znacznie wyprzedza fakt, że przyłączyła padel do Federacji Tenisowej, co bardzo pomogło ... Również Francja jest daleko przed nami z tych samych powodów. Wzrost w Wielkiej Brytanii rośnie i znacząco

* Czy w rurze jest wiele nowych projektów klubowych?

Tak, obecnie jest ich wiele, o których można wspomnieć o długiej liście. W South Country w Christchurch pojawiło się żądanie instalacji kortów 3 w klubie tenisowym
w zachodnim Londynie, w bardzo ekskluzywnym klubie wiejskim, w Stoke Park, zaplanowano krótkie występy 2 / 3 (jest to projekt, który istnieje od dawna, ale ostatnio pojawił się ponownie)

Również w zachodnim Londynie istnieje inny klub, który planuje założyć kort, następnie w Essex jest krótki projekt 2 w prywatnym klubie, a także dodatkowe szorty 2 w klubie Davida Lloyds w tym samym regionie. Na północy planowany jest projekt w Staffordshire, a dalej na północ w Szkocji, w tym czasie są budowane hale sportowe 3 oraz krótki teren zewnętrzny i inne projekty ...

Podsumowując, w tym roku odbędą się między 15 a 20 dodatkowe korty do gry w padla, kiedy dziś Wielka Brytania liczy dokładnie 32 short (wzrost o + 50%). Na koniec 2016, powinniśmy mieć w sumie 50 krótko, ponieważ są to już bardzo zaawansowane projekty.

* Jak myślisz, co może pomóc Padel rozwijać się w Wielkiej Brytanii?

Sieci społecznościowe są elementem eksponującym ten sport, ponieważ największym wyzwaniem dla nas, jak dla Niemiec, Szwecji itp. Jest to, że nikt nie wie, czym jest padel. Najszybszym sposobem na połączenie ludzi i poinformowanie ich o tym, o co chodzi w Padel, są media społecznościowe. Wieś #PadelJak dotąd YES odnosi duże sukcesy.

http://www.britishpadel.co.uk/Noticia.aspx?id=31&return_url=/index.aspx

Wywiad z Jamie Murrayem (uwaga: brat Andy'ego Murraya, gracza podwójnego zwycięzcy Pucharu Davisa z Anglią i Open of Australia) miał już więcej wyświetleń 10.000. Jak możesz mieć taką publiczność poza mediami społecznościowymi? Twitter i Facebook to sposoby rozpowszechniania informacji.

https://www.youtube.com/watch?v=zk1vgCuBs88

* The Padel nie jest dziś uznawany za sport w twoim kraju.

Rzeczywiście, jest to wyzwanie dla federacji brytyjskiej Padel aby był rozpoznawany i rozpoznawany bez powiązania z innym sportem. Ponieważ nie chcemy być przywiązani do tenisa, jak to ma miejsce we Francji czy Portugalii.

* Dlaczego

Ponieważ LTA (Lawn Tennis Association, odpowiednik FFT w Anglii) nie jest nami zainteresowana i nie jesteśmy nimi zainteresowani. Mają o wiele ważniejsze rzeczy do roboty niż zajmowanie się sportem mniejszości, takim jak padel.

Główną korzyścią z bycia uznanym za sport jest brak dostępu do dotacji, ale władze lokalne rozumieją, że jest to sport, który mogą wspierać / zachęcać, aby mogli współpracować z zainteresowanymi osobami inwestować w ich przekazującego, zapewniając ziemię. Istnieje wiele, wiele kortów tenisowych w Anglii, które nie są używane i które można łatwo przekształcić w korty do gry w padla.

To jest dla nas nasz główny cel. Pracę nad tym tematem rozpoczęliśmy od regularnego kontaktu z sekretarzem stanu ds. Sportu Tracy Crouch, a członek mojego zespołu skontaktował się z Jennie Price, która jest prezesem „Sport England”. Spotkamy się z nią, pokażemy jej, gdzie jesteśmy i zapytamy, jak można przyspieszyć absurdalnie długą procedurę nowego sportu, a zwłaszcza, gdy sport ten uprawiają miliony ludzi 8 na całym świecie.

* Jakie są cele Federacji Bristish Padel na rok 2016?

Większy poziom uczestnictwa dzięki uczestnictwu w torze brytyjskim Padel stale rośnie, ALE kiedy jedziesz do miejsc takich jak Szkocja, Huddersfield czy Birmingham, frekwencja jest niska ze względu na małą hiszpańską społeczność w przeciwieństwie do Londynu, gdzie Hiszpanie są bardzo liczni i przyjeżdżają grać w turniejach.

Niższy udział w słabszych / średnio zaawansowanych graczach (turnieje kategorii B i C). Najlepsi gracze (Cat A) nadal będą mogli grać w dużych klubach, ale mniejsze kluby z kortami 1 lub 2 mogą również zorganizować turniej w danym dniu, aby przyciągnąć graczy i grać w nie.

Naszym celem jest: zwiększenie stopy uczestnictwa w turnieju.

Kristina Clément - Padel Magazyn

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.