Jessica Ginier i Lucile Pothier wygrały z trudem podczas swojego pierwszego meczu w the Igrzyska Europejskie w Krakowie. Odnieśli zwycięstwo 7/5 4/6 6/2 w prawie 2 godziny na dość szybkich boiskach przeciwko Portugalczykom Catarinie Dos Santos i Margaridzie Fernandes, którzy byli tabela numer 7 nasion. Według Robina Hazizy, trenera Les Bleues: „Ogólnie rzecz biorąc, był to dość napięty mecz. Nie do końca udało im się odpuścić ze względu na stawkę, a ze swojej strony Portugalczycy odważnie rozgrywali swoje szczęście.

Francuzi wygrali pierwszego seta 7:5 po przegrywaniu przez cały pierwszy set. Udało im się przełamać w najlepszym momencie, kiedy przegrywali 4/5 z serwisem przeciwko nim.

Drugi zestaw był bardziej skomplikowany dla naszych Francuzek, które nieco zmniejszyły intensywność, oferując mniej rzeczy i częściej wymieniając. Przegrali 6/4.

Byli jednak w stanie przegrupować się do trzeciego seta, w którym byli solidniejsi taktycznie, używając większej liczby lobów, co pozwoliło im łatwo wygrać tego decydującego seta 6 gemami do 2.

Trener był zadowolony z tego wyniku: „Trzeba było wygrać ten mecz, aby móc się uwolnić. Jessica i Lucile wypełniły swój kontrakt, eliminując mimo wszystko rozstawionych z numerem 7, Portugalczyków, którzy trenują i grają całkiem nieźle. Dobrze jest wygrać ten pierwszy mecz, to buduje pewność siebie.

W kolejnym meczu zmierzą się ze szwedzką parą Comelia Baharak Soleymani lub szwajcarską parą Gaelle Rey / Lucie Rey.