A1 Padel i Mediaset ogłosił partnerstwo, które będzie punktem zwrotnym dla toru przed sezonem 2024. Manu Carreño, jako gospodarz, oraz w obecności prezesa i założyciela Fabrice'a Pastora, Mediaset potwierdził swoje zaangażowanie w A1 Padel w bezprecedensowym związku mającym na celu wyniesienie programu na wyższy poziom widoczności, a także stworzenie szeregu nowych treści, takich jak dedykowane programy na różnych kanałach grupy.

Mediaset będzie transmitował wszystkie turnieje na torze w 2024 roku, począwszy od ćwierćfinałów. Ze swojej strony A1 Padel będzie obecny w sportowym segmencie kanału ElDesmarque, zarówno w Cuatro, jak i Telecinco. Na koniec gospodarzem będzie Andrés Britos, zawodnik i prezes stowarzyszenia Padel Pro, seria krótkich filmów nadawanych w Cuatro skupiających się na nauczaniu padel.

Fabrice Pastor mówił o przyszłości A1 Padel, opisując to jako najszybciej rozwijającym się sportem na świecie i podkreślając znaczenie tego ważnego partnerstwa z Mediaset: „Jestem o tym przekonany za 10 lat będziemy lepsi niż tenis. Współpraca z Mediaset to duże wyzwanie i musimy mu sprostać.” Ponadto słynny dziennikarz sportowy Manu Carreño dodał, że umowa ta jeszcze bardziej zwiększy widoczność sportu i toru.

Fabrice Pastor podsumował także sezon 2023, patrząc w przyszłość: „Każdego roku mówimy, że osiągnęliśmy historyczne kamienie milowe, ale w następnym roku przekraczamy samych siebie. W 2024 roku będziemy obecni w 26 krajach, w tym na Pucharze Fabrice Pastor Cup i A1 Padel".

Odnosząc się do przyszłorocznego kalendarza zapewnił, że pierwszy kwartał jest już prawie określony: „Zaczynamy w lutym od turnieju-niespodzianki, którego lokalizacja zostanie ogłoszona 2 stycznia. Będziemy także w Republice Południowej Afryki, Meksyku i Monako. Jestem bardzo podekscytowany, nasz rozwój jest zdumiewający”.

Andrés Britos, prezes stowarzyszenia graczy, również zabrał głos, ogłaszając utworzenie nowego programu w ramach Mediaset: „W Padel Pro, postaramy się nauczyć padel od podstaw i dać wskazówki dotyczące poprawy. Będziemy mieli dużą produkcję z grafiką objaśniającą ćwiczenia”. Te treści będą nadawane w każdy weekend w Cuatro.

Wreszcie Dal Bianco i Arce, numer 1 toru, dołączyli do specjalnego programu i wyrazili swój wielki szacunek dla toru. Maxi Arce powiedział: „A1 Padel zmienił nasz styl życia. To był krok w stronę profesjonalizmu. Fabrice Pastor pozwolił nam być profesjonalistami w naszym sporcie”. Arce wyznaczył także cel na rok 2024: „Chcemy przewyższyć samych siebie i zdobyć 11 tytułów”.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.