Zapytany przez naszych kolegów z Padel NałogowiecFernando Poggi, który niedawno przeszedł na emeryturę, chciał pochwalić wpływ, jaki Lebron i Galan wywarli na grę w ostatnich latach.

Bliżej Lebrona i Galana, odkąd ich trener Mariano Amat zdecydował się ustąpić ze swoich obowiązków, Fernando Poggi, który opiekuje się Hiszpanami wraz z Jorge Martinezem, wie, jak wyjątkowi są jego zawodnicy: „To para, która zmieniła padel. Nastąpiła zmiana w szybkości i stylu gry, w ten sposób grali dwie lub trzy piłki z rzędu z dużą wybuchowością.

Zmiana, na którą pozostali gracze na torze nie byli przygotowani. Rzeczywiście, przez trzy lata Hiszpanie dominowali padel na całym świecie: „W latach, gdy byli numerem 1, łączyli zwycięstwa jak sznurki pereł”.

Jednak podczas delikatnego początku sezonu naznaczonego kontuzjami Mistrzowie Świata 2020 wyraźnie stracili tempo. Zanim odrodzili się z popiołów i wygranie czterech z sześciu turniejów w imponującym sprincie finałowym. Powrót na szczyt, który cieszy i który według byłego argentyńskiego zawodnika należy uczcić: „To, co robią, jest bardzo trudne. Mówię im, że świętują każdy ze swoich tytułów. Słowa pełne mądrości dla tych dwóch graczy, którzy w końcu podnieśli głowy nad wodę i którzy mogą sobie pogratulować, że nigdy się nie poddali.

Nie wiemy, czy w przyszłym roku Ale i Juan będą po tej samej stronie toru, ani czy Poggi nadal będzie u ich boku, ale wyobrażamy sobie, że będą chcieli zakończyć rok w wielkim stylu i nadal to udowadniać kiedy „grają najlepiej, jak potrafią”. padel, niewiele osób jest w stanie konkurować. Po krótkiej przerwie, podczas której ich rywale udali się do Meksyku, obaj przyjaciele powinni już pełną parą wziąć udział w dwóch ostatnich turniejach sezonu (P1 w Mediolanie i WPT Master Final)!

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !