Zawodnicy francuskiego obwodu przygotowują się do FFT Padel Tour Perpignan 2023, który zostanie rozegrany w Club du Mas za tydzień. Panowie z P2000 zostaną podniesieni, nawet jeśli ubolewamy nad wieloma nieobecnymi w pierwszej 20 FFT.

Thomas Leygue, francuski numer 3, będzie jednak obecny i zagra ze swoim międzynarodowym partnerem Guilem Figuerola Santiago. Stowarzyszenie pokazało kilka bardzo dobrych rzeczy podczas FIP Rise of Bordeaux i sądzimy, że będzie faworytką rozgrywek, nawet jeśli zajmuje dopiero 3. miejsce w tabeli.

Ludovic Anuluj, który gra u siebie, oraz Benjamin Grué z Bordeaux zajmują pierwsze miejsce w turnieju. Ale bądź ostrożny, będą musieli ciężko walczyć, aby dotrzeć do końca tego turnieju. Yann Auradou, zwycięzca poprzedniego sezonu z Manu Vives, nie miałby nic przeciwko zrobieniu tego ponownie, tym razem z Maximem Forcinem.

Za nimi stoi wiele skojarzeń, które poziomowo wydają się dość zbliżone: Garcia/Moura, Le Panse/Trancart, Raichman/Joris czy Authier/Vincent. Johna Dumartina, robiący wrażenie podczas P2000 w Bordeaux z Nicolasem Rouanetem, będzie chciał stworzyć nową sensację, tym razem obok Thomasa Mitjany.

Będziemy też śledzić kwalifikacje z oczywiście parą „ludzi” w składzie Cyril Hanouna i Teo Zapata! Czy tym dwóm przyjaciołom uda się dostać do głównego losowania? W zeszłym roku, mimo świetnych występów, to było za mało.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.