Lucile Pothier i Jessica Ginier otworzyły bal w środę rano w Palais des Sports André-Brouat na 16. finał Humana Padel Otwarty. Zmierzyły się z Hiszpankami Martą Talavan i Loreną Rufo, ale niestety Francuzki zostały zatrzymane na początku meczu.

Świetna walka w pierwszej rundzie

Był to pierwszy mecz w głównym losowaniu turnieju World Padel Tour dla Jessiki Ginier i Lucile Pothier. A początki zawsze są trudne, zwłaszcza gdy gra się przed publicznością. Od początku pierwszego meczu Francuzi stracili pierwszy mecz serwisowy. Zareagowali jednak szybko. Po serwisie Marty Talavan Jessica i Lucile podwoiły swoje wysiłki i wróciły zremisowane. Wywiązała się zacięta bitwa, w której Francuzom udało się przeciwstawić swoim przeciwnikom. Zawodnicy trenowani przez Johana Bergerona przeszkadzali Martie Talavan i Lorenie Rufo. Ci drudzy wykazywali niezdyscyplinowanie i starali się rozwijać swoją grę.

Właśnie wtedy, gdy myśleliśmy, że Jessica i Lucile mogą objąć prowadzenie, przeszli przez trudny okres na poziomie 3/3. Francuzi popełnili 8 niewymuszonych błędów na 10 rozegranych punktów. Hiszpanie ostatecznie przejęli inicjatywę i wygrali pierwszą rundę z wynikiem 6/3.

Stopień był za wysoki dla Jessiki i Lucile

Rzeczywiście, krok po kroku, dynamika została odwrócona. Hiszpanie zdobyli władzę i ograniczyli niewymuszone błędy. Jessica Ginier i Lucile Pothier zaczęły być zdominowane przez hiszpańskie zawodniczki. O ile w pierwszym secie Francuzi zdołali powstrzymać Hiszpanów, o tyle w drugim secie zadanie stało się trudniejsze. Marta Talavan i Lorena Rufo podkręciły tempo i nie sposób było ich dogonić. Mimo dobrych występów na korcie centralnym Palais des Sports André-Brouat, francuscy piłkarze musieli przyznać się do porażki w 1:05 z wynikiem 6/3 6/1. Rywalizacja była zbyt zacięta i francuscy gracze zostali wyeliminowani.