Wojna na Ukrainie ma wpływ na zawody padel : Rosja nie będzie już mogła uczestniczyć w wydarzeniach organizowanych przez Międzynarodową Federację Padel do odwołania.

FIP potwierdziło nam to: „Po ataku na Rosja na Ukrainie, Rosja jest wykluczona z międzynarodowych mistrzostw przez narody. Ponadto odwoływane są turnieje FIP organizowane w Rosji."

rosjanie padel anulowanie fip
4 wydarzenia odwołane w Rosji w 2022 r.

Decyzja FIP, która w ten sposób jest zgodna z zaleceniami Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego (MKOl), który zwraca się o:nie zapraszać ani nie zezwalać na udział rosyjskich i białoruskich sportowców oraz oficjalnych przedstawicieli w zawodach międzynarodowych".

Tym samym Mistrzostwa Europy Padel a Mistrzostwa nie mogą już pomieścić rosyjskich drużyn (według narodów).

Z drugiej strony FIP stwierdził, że rosyjscy gracze mogą jednak nadal uczestniczyć w międzynarodowych turniejach padel ale „indywidualnie”, tj. w parach poprzez różne Open.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.