Andres Fernandez Lancha i Alejandro Jerez Carnero to młode hiszpańskie cuda, obecne na FIP Rise w Bourg-en-Bresse. Rozstawieni z numerem 1 w kwalifikacjach, z którym wygrali Baptiste Moura i Simon Wagner, 6 / 0 6 / 3, nawet jeśli Francuzi mimo to zakwalifikują się do stołu finałowego. Pod koniec spotkania z francuską parą Andres i Alejandro wspominali swoje spotkanie i karierę przy mikrofonie Padel Magazine.

Dobry mecz pomimo trudnych warunków

Alejandro : Ogólnie mecz przebiegł dobrze. Pierwszego seta rozpoczęliśmy bardzo dobrze. Myślę jednak, że w drugim secie nieco obniżyliśmy intensywność. I ostatecznie odbija się to trochę na wyniku.

Zagrali trochę chaotyczny mecz, co trochę nam zaszkodziło. Jednak za każdym razem trafiali piłki i nie wychodzili, abyśmy mogli odzyskać przewagę. To pozwoliło nam zagrać naszą grę, a biorąc pod uwagę panujące zimno, musieliśmy dużo pracować nad tym elementem. Zrobiliśmy to więc najlepiej, jak potrafiliśmy.

ANDRES ALE FIP RISE BOURG EN BRESSE

Przyzwyczajenie się do klimatu

Andres : W Norwegii na zewnątrz klubu było również dość zimno. Ale prawdą jest, że tutaj temperatura na torze jest dość niska, w przeciwieństwie do Norwegii. Więc piłka wypadła znacznie rzadziej, podróż kosztowała nas trochę więcej, potrzebowaliśmy czasu, aby trochę się rozgrzać. Więc tak, był to zupełnie inny turniej niż nasz ostatni turniej w Norwegii.

Alejandro : Kiedy jest cieplej, zwykle uderzamy częściej i staramy się, aby przeciwnicy grali dużo częściej od dołu. A kiedy uderzą piłkę i popełnią błąd, musimy być przygotowani na zdobycie punktu z tyłu. A kiedy jest zimno, jak tutaj, pracujemy więcej nad punktami, z bandejaS. A potem czekamy na dobrą piłkę, aby móc zdobyć punkt.

Le padel, pasja od dzieciństwa

Andres : W moim przypadku gram padel od kiedy byłem dzieckiem. Myślę, że miałem pięć lat, kiedy zaczynałem. Od tamtej pory tylko gram padel, nawet jeśli lubię uprawiać inne sporty. To mój ojciec zaczął i sprawił, że zapragnąłem grać, ale w rodzinie gramy tylko my dwoje.

Alejandro : Jeśli o mnie chodzi, zacząłem grać w tenisa w wieku czterech lub pięciu lat i kontynuowałem grę do dziesiątego roku życia. Potem zacząłem łączyć te dwa sporty. A kiedy miałem jedenaście lat, wolałem kontynuować naukę padel bo bardziej mi się to podobało. Dziś mam osiemnaście lat, więc minęło siedem lat, odkąd grałem padel i że z każdym dniem trening sprawia mi większą przyjemność.

Współpraca, która przetrwa?

Andres : Ale i ja znamy się od trzech lat i ostrzegano mnie, że ten chłopak gra bardzo dobrze. Więc miałem to na uwadze. Pierwszy raz zagraliśmy razem na turnieju w kwietniu, ale w zasadzie było to tymczasowe. Ale potem postanowiliśmy grać razem częściej.

Jesteśmy razem na trzech turniejach. W pierwszym turnieju wszystko było ogólnie w porządku. W Norwegii było bardzo dobrze, przegraliśmy w finale, mając turniej na wysokim poziomie. Oboje jesteśmy bardzo silni i wygodni. I za każdym razem staramy się dać z siebie wszystko.

Alejandro : Chcielibyśmy dalej razem grać. Ale zobaczymy, będziemy podchodzić do meczu turniej po turnieju. Ostatecznie zależy to również od czynników, na które nie mamy wpływu. W jednym turnieju wszystko może potoczyć się bardzo dobrze, a w innym katastrofalnie. Potem on jest w Madrycie, a ja w Maladze. Ale zawsze staramy się spotkać kilka dni przed turniejami.

Od amatora do profesjonalisty

Andres : Ostatnie kilka lat było nieco skomplikowane, odkąd zacząłem karierę zawodową. W rezultacie trudniej jest szukać zwycięstw. Ale prawdą jest, że w latach 2018-2019 wygrałem kilka małych turniejów.

Alejandro : Mamy nadzieję, że nasza przyszłość będzie dobra. Jednak na razie brakuje nam jeszcze trochę doświadczenia, aby rozegrać kilka turniejów. Na przykład gramy z młodymi ludźmi w wieku do 20 lat lub młodszymi, którzy mają na koncie o wiele więcej profesjonalnych turniejów niż my. I w końcu, przy ważnych podaniach i zagraniach, to widać. Musimy więc dalej walczyć i pracować.

Andres : Kiedy jesteśmy młodzi, gramy dla zabawy. A kiedy zaczynasz brać udział w większej liczbie dużych turniejów, staje się to trudniejsze. Gramy wiele turniejów, co może być trudniejsze psychicznie. I na koniec trzeba po prostu zaakceptować fakt, że będą dobre turnieje, potem gorsze, ale w poniedziałek trzeba być na treningu.

Andres Fernandez Lancha i Alejandro Jerez Carnero zagra dzisiaj przeciwko Johanowi Bergeronowi i Maxime Moreau…

Gwenaelle Souyri

To właśnie jego brat pewnego dnia powiedział mu, aby towarzyszył mu na torze. padelod tego czasu Gwenaëlle nigdy nie opuściła sądu. Z wyjątkiem sytuacji, gdy chodzi o oglądanie transmisji Padel MagazineZ World Padel Tour… Lub Premier Padel…lub Mistrzostwa Francji. Krótko mówiąc, jest fanką tego sportu.