To także koniec Benjamin Tison i jego partner Aitor Garcia, wydany w dwóch zestawach przez ziarno numer 1 Javiera Martineza i Enrique Goenagę. W drugim półfinale tego dnia rywalizacja trwała tylko jednego seta. Pierwszy set był dość zacięty, a w drugiej rundzie doszło do wyrównania między Goenagą i Martinezem. W ciągu zaledwie 45 minut Ben Tison i Aitor Garcia przegrali 4/6 0/6.

Nie ma już Francuzów rywalizujących w tym FIP Rise Bourg-en-Bresse, z porażką w trzech setach, po dużej walce, autorstwa Dylana Guicharda i Bastiena Blanqué.

Wystarczył jeden mecz...

Debaty były dość wyrównane w pierwszym secie drugiego półfinału. Obie drużyny bez większych trudności radzą sobie z grą serwisową i przewidujemy nawet zacięty mecz. Ben Tison i Aitor Garcia są na wydarzeniu.

A wystarczy jeden, nieco słabszy mecz francusko-hiszpańskiej pary, aby wszystko się zmieniło. Kilka błędów Bena i Aitor dać szansę na pierwszą przerwę Goenadze i Martinezowi, którzy nie prosili o tak wiele. Kombi w kieszeni, Javiera Martineza i Enrique Goenagę wystarczy dokręcić śruby w tym pierwszym zestawie.

…i wszystko idzie w dół

Drugi set w Ain był jednokierunkowy. Benjamin Tison i Aitor Garcia nie mogą zrobić absolutnie nic przeciwko dwóm Hiszpanom, którzy dają z siebie wszystko padel. Partie następują jedna po drugiej i bez rozwiązania para francusko-hiszpańska pozostaje tylko w grze.

To zajmie mniej niż dwadzieścia minut w drugim secie Enrique Goenaga i Javier Martinez zapewnili sobie ostatni bilet do finału. W wywiadzie po meczu Hiszpanie gratulują sobie poziomu gry.

STATYSTYKI GOENAGI MARTINEZA

Porażka z posmakiem goryczy

Ze swojej strony Benjamin Tison i Aitor Garcia mają zupełnie inny dyskurs. Aitor Garcia i Ben Tison są jednomyślni: „graliśmy bardzo źle„. Dużo frustracji ze strony dwóch graczy, którzy nie mieli rozwiązania w tym spotkaniu.

"Jestem szczególnie zniesmaczony, bo wolałbym zrobić znacznie więcej dla publiczności i wydarzenia„, zeznaje Ben. „Opuszczenie takiego meczu boli„, podsumowuje. Mimo wszystko Aitor i Benjamin będą mieli bardzo dobry turniej.

Gwenaelle Souyri

To właśnie jego brat pewnego dnia powiedział mu, aby towarzyszył mu na torze. padelod tego czasu Gwenaëlle nigdy nie opuściła sądu. Z wyjątkiem sytuacji, gdy chodzi o oglądanie transmisji Padel MagazineZ World Padel Tour… Lub Premier Padel…lub Mistrzostwa Francji. Krótko mówiąc, jest fanką tego sportu.