Jedyni francuscy reprezentanci na FIP Rise Isla de la Palma dobrze rozpoczęli losowanie główne, wygrywając skomplikowany pierwszy mecz z hiszpańską parą Carla Pozuelo / Natalia Sanz w 2 setach 6/4 7/5.

Fiona Ligi tak wspomina ten mecz: „Na początku meczu mieliśmy trudności z przystosowaniem się do warunków, ale mimo wszystko pozostaliśmy skupieni, a przeciwnicy w końcówce mieli takie same trudności jak my.

Następnie od przerwy przy 4:2 w pierwszym secie zaczęliśmy się relaksować. Wygrywamy 6/4.

Drugi set zaczynamy od nowa z dziwnymi wrażeniami, szybko przegrywamy 5/2 mając na koncie 2 sety.

Nie napinaliśmy się, graliśmy dalej zrelaksowani, a przeciwnicy byli spięci, że nie byli w stanie dokończyć tego seta.

Powoli wracaliśmy i zamykaliśmy seta na 7/5.

Następny mecz z rozstawioną z numerem 6 w tabeli hiszpańską parą Anna Ortiz / Candela Lucendo, która w pierwszej rundzie pozbyła się kolejnej hiszpańskiej pary, przegrywając tylko jeden mecz.

Mecz odbędzie się około południa i będzie transmitowany na żywo Padel Telewizja magazynowa: