Znamy finalistki Mistrzostw Francji pań padel 2023. Nic dziwnego, że Alix Collombon i Léa Godallier (TS1) staną w opozycji do Jessiki Ginier i Lucile Pothier (TS2).

Jessica i Lucile po raz pierwszy zdobyły pierwszy bilet do finału po dobrym meczu przeciwko wschodzącej parze Marie-Amélie Dardaine / Tiffany Phaysouphanh. Zwycięstwo odniesione w godzinę i 1 minut, mimo że pierwszy set trwał ponad 15 minut. W drugim secie rozstawiony z numerem 45 narzuca swoją siłę, a przede wszystkim lepszą skuteczność w kluczowych momentach meczu. Dardaine / Phaysouphanh zdobędzie 2 break pointów, ale zdobędzie tylko jeden. Ostateczne zwycięstwo Jessiki i Lucile: 8/7, 5/6.

W drugim półfinale mistrzynie Francji i wielcy faworyci edycji 2023 nie spędzili zbyt wiele czasu na korcie przeciwko Louise Bahurel i Mélissie Martin. W niecałe 45 minut poważne i szybkie zwycięstwo: 6/1, 6/2.

Finał kobiet odbędzie się w najbliższą niedzielę o godzinie 11:XNUMX.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.