Kuikma jest w centrum wiadomości padel z podpisanie Maxi Sanchez i Lucii Sainz. Szansa na Padel Magazine porozmawiać z Fredem Oudeville, menedżerem produktu padel w Decathlonie.

Historia Kuikmy

Na początku projektu Decathlon postanowił podzielić sport na małe jednostki, aby mieć zespoły entuzjastów. Celem było posiadanie bardziej zwinnych zespołów, ale także możliwość podniesienia poziomu produktów, aby sprostać potrzebom najbardziej wymagających graczy. Więc padel oddzielono od tenisa, a cały ośrodek naukowy umieszczono w Madrycie.

Naszym priorytetem było zbudowanie oferty na poziomie najlepszych. Horacio Alvarez Clementi pomógł nam w rozwoju produktów i budowaniu zaufania. Mieliśmy propozycję, druga faza polegała na tym, żeby dać dowód naszym graczom.

horacio-KUIKMA-padel-Dziesięciobój
Horacio Alvarez Clementi jest ambasadorem Kuikmy od 2019 roku.

Czuliśmy, że jesteśmy gotowi. Nadszedł czas, aby zademonstrować jakość naszych produktów. Nie ma lepszego dowodu niż posiadanie graczy na najwyższym poziomie, takich jak Lucia Sainz i Maxi Sanchez.

Te same palas, które można znaleźć w sklepach

Maxi i Lucia zagrają z Kuikma palas, ale także z tekstyliami i butami Kuikma. Jeśli chodzi o rakiety, mamy 6 modeli dla doświadczonych graczy i wypróbowali je wszystkie. Lucia pragnęła kumpla, który dawałby jej władzę i kontrolę. Od razu wybrała Hybrid Soft.

Cechy Kuikma PR 990 Hybrid Soft Pink

Maxi wyszedł z modelu diamentowego i chciał zmienić model na bardziej wszechstronny. Wybrał również formę hybrydową. Będzie więc grał z Hybrid Hard. 

Kuikma Hybrid Hard wisząca kratka

Opowiem anegdotę: Andrés, nasz inżynier, przygotował palas z kilkoma różnymi ciężarami dla Maxiego. Do Argentyny wyjechał z różnymi rakietami w zmodyfikowanej wadze. Kiedy wezwał nas na sprawozdanie, powiedział nam „to proste, preferuję ten, który nie jest modyfikowany”. Jeśli Maxi zgubi jutro swoją torbę, może udać się do sklepu po twardą hybrydę, ponieważ ta, którą sprzedajemy, jest dokładnie taka sama, jak ta, z którą się bawi! A dla Lucii jest dokładnie tak samo!

Przez cały sezon będą korzystać z produktów, które już wprowadzamy na rynek, a my chcemy stworzyć dla nich konkretną kolekcję w 2023 roku. W tym roku ustabilizujemy ofertę i zmienimy design naszych palisad. Technicznie się nie zmienią. Wielka wiadomość nadejdzie w przyszłym sezonie. Zamierzamy wypuścić całą linię custom od Maxi Sanchez i Lucii Sainz.

Zbliżenie z Maxi i Lucia

Zdaliśmy sobie sprawę, że osiągamy wysoki poziom jakości. Rozmawialiśmy z Horacio, ponieważ chcieliśmy zawodnika, który miałby profesjonalny wizerunek i podzielał nasze wartości.

Jesteśmy przyjaznym zespołem, z przejrzystością. Te dwie nazwy pojawiły się naturalnie. Horacio wymienił się z zawodnikami, po czym od początku szło bardzo dobrze. Były zapakowane. Fakt, że stoi za nimi Decathlon dodaje im pewności siebie.

Podpisaliśmy z nimi 3-letni kontrakt.

Naprawdę chcemy rozwijać wymagające, ale także bliskie relacje z tymi dwoma graczami. Ktoś z zespołu wysłał im kubek do kawy Kuikma, spersonalizowany ich imieniem. Lucia uwielbiała uwagę. Opublikowała to prosto w mediach społecznościowych i wiem, że teraz pije kawę każdego ranka w swoim nowym kubku!

Przyszłość obwodów profesjonalnych

Może to mieć konsekwencje na przyszłość. Mają dwuletni kontrakt z WPT. Będziemy musieli zobaczyć, jak to się rozwinie. Jesteśmy w kontakcie ze wszystkimi, aby dobrze poznać różnych graczy. Nie chcemy być wyłączni z jednym lub drugim torem.

Myślę, że ostatecznie to, co byłoby dobre, to mieć obwód z koordynacją. ten padel nie byłby zwycięzcą na dłuższą metę z wieloma niezależnymi obwodami. Potrzebujesz silnego punktu odniesienia, aby opinia publiczna mogła się odnaleźć.

Stwórz drużynę młodzieżową

Weźmiemy zespół młodych ludzi i spróbujemy im pomóc. Budujemy go i możemy go dokończyć w przyszłym miesiącu. Są graczami previas i preprevias.

To młodzi ludzie szkoleni przez Horacio, czyli młodzi ludzie, którzy grają w klubach, w których obecny jest Decathlon. Celem jest pomoc tym graczom i uzyskanie opinii na temat produktów. Na razie w Hiszpanii trenują głównie zawodnicy, a w nadchodzących latach będziemy mogli bardziej otworzyć się na inne kraje.

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !