Frederic Oudeville, menedżer produktu Kuikma Padel podsumowuje rok 2023 i podaje cele marki na 2024 rok Dziesięciobój.

We Francji zrównoważony wzrost

„Rok 2023 zakończymy wzrostem, nawet jeśli będzie on niższy od tego, czego doświadczyliśmy w ostatnich latach. Zaobserwowaliśmy wiele nowych uczestników rynku i zbyt optymistyczne prognozy ze strony istniejących graczy. Kiedy wszystko zderzy się z rynkami, które odnotowały wykładniczy wzrost po pandemii (z efektem pierwszego zakupu) i kryzysie gospodarczym, rok 2023 będzie rokiem przejściowym ze znacznym spadkiem średniej ceny sprzedaży produktów, szczególnie w rakietach śnieżnych część. Francja w dalszym ciągu radzi sobie dobrze: w ostatnich latach wzrost nie był wykładniczy, ale utrzymuje się, co czyni go bardziej zrównoważonym”.

Pewny siebie na przyszłość

„The padel rośnie we wszystkich krajach, dlatego z ufnością patrzymy w przyszłość. Rok 2023 był ważnym rokiem dla Kuikma: wprowadziliśmy na rynek naszą ofertę pro (rakiety, torby i buty) i jesteśmy zachwyceni entuzjastycznymi opiniami graczy. To przeszło nasze oczekiwania i udowodniliśmy, że jesteśmy w stanie stworzyć produkty, które dorównują najlepszym, zarówno pod względem wydajności, jak i designu. Jesteśmy bardzo dumni z tych produktów, które odzwierciedlają nasze know-how.”

Całkowita renowacja serii 990

„2024 będzie kolejnym kluczowym rokiem, ponieważ przeniesiemy technologie, które wspólnie opracowaliśmy, do naszych profesjonalnych produktów z Maxi Sanchez i Lucią Sainz. Zamierzamy odnowić całą naszą serię 990. Nasze sześć rakiet odniosło ogromny sukces i można je zobaczyć w liczbach na stokach, ale nadszedł czas, aby wprowadzić coś nowego.

„Zatrzymamy trzy kształty o dwóch poziomach twardości, ale naszym celem będzie zaoferowanie sześciu nowych innowacyjnych rakiet, jeszcze bardziej wydajnych i zapewniających bezkonkurencyjny stosunek jakości do ceny. Premierę zaplanowano na początek marca i nie możemy się doczekać, aż zostaną przetestowane przez Stéphane'a Penso, Twojego wewnętrznego testera!

Wkrótce pojawi się wyjątkowa koncepcja konstrukcyjna

„Będziemy polegać na dwóch innowacyjnych technologiach, które można znaleźć w modelach profesjonalnych: 

  • Rama z pianki powietrznej: wtrysk pianki EVA do naszej dwururowej ramy w celu wzmocnienia ramy i zwiększenia trwałości.
  • Shock Block System: ekskluzywny system antywibracyjny w rękojeści, który pozwala nam zredukować wibracje nawet o 38% dla optymalnego komfortu. Zamierzamy również zaoferować unikalną koncepcję konstrukcyjną trzech miękkich rakiet, ale więcej powiemy podczas premiery!”

Ivan Ramirez, nowy klejnot marki

Smash Ivan Ramirez pala Kuikma FIP 2023

„Rok 2023 był bogaty, ponieważ oprócz naszych dwóch byłych graczy numer 1 na świecie i obecnych 20 najlepszych zawodników, pozyskaliśmy młodego zawodnika, na którym bardzo liczymy: Ivana Ramireza. Ivan jest w pierwszej 40., ma 22 lata. Wiele z nim łączymy, ponieważ bardzo często przychodzi trenować do klubu, w którym mamy swoje biura. Pomógł nam opracować nową linię rakiet.

Również we Francji rok 2023 będzie synonimem dwóch nowych graczy, Juliena Seurina i Dylana Guicharda, którzy mieli świetny sezon, wspięli się na rankingi i podnieśli swój poziom gry.

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !