Rok temu Manu Garcia i Régis Monnerie opowiadali nam swoją historię, po tym jak rok temu byli o krok od zatrzymania wszystkiego. Rzeczywiście przeszli decydujące etapy swojej działalności dystrybucyjnej w padel biznes za pośrednictwem swoich flagowych witryn e-commerce w języku francuskimPadelShop.com i PadelXP.com i ich sklep 100%. padel Pawła.

Pierwotnie, francuski Padel Sklep et Padel XP to dwie witryny padel całkowicie niezależny handel elektroniczny. Jeśli współpracowali na poziomie logistycznym, żyli swoim życiem, każdy na własną rękę.

Potem, jak w książkach, pojawił się element zakłócający, który zachwiał równowagę z dwóch witryn. Po wielu refleksjach, pytaniach i wątpliwościach, francuski Padel Sklep i Padel XP zdecydowało się na fuzję.

Aby opowiedzieć nam swoją historię, Regis Monnerie, założyciel francuskiej strony Padel XP i Manu garcia, jeden z aktorów padel Francuski, zainwestowany My Padel sklep, francuski Padel Sklep et Padel XP, powrócił do początków poszczególnych zakładów, ich fuzji i wyników roku 2023, przy mikrofonie Padel Magazine.

Narodziny języka francuskiego Padel Sklep

Manu: „Na początku cała zasługa należy się temu Julien Pes ponieważ to on założył stronę internetową francuski Padel Sklep. Pomysł wyszedł od niego w 2019 roku. Spotkaliśmy się po drodze, z podobnymi 3e nieaktywnego partnera Laurenta Barthe’a de Castres, który był jednym z prekursorów działalności padel We Francji. W czasie Covidu podjęto decyzję o połączeniu sił i współpracy. Chcieliśmy stworzyć coś, gdzie ludzie mogliby znaleźć wszystko en padel, głównie. Strona francuski Padel Sklep zarządzano wewnątrz firmy Sława sportu, założona przez Juliena w 2019 roku.

Przybycie Padel XP

Regis: „Zasadniczo byłem tenisistą i Zacząłem dalej padel en 2017w moim klubie w La Baule. Szybko zafascynowałem się tym sportem i dużo grałem. Wcześniej zajmowałem się muzyką i byłem właścicielem firmy zajmującej się dystrybucją instrumentów muzycznych, którą sprzedałem w 2018 roku.

Zacząłem szukać nowej aktywności. Ale w czasach Covida moje plany uległy zmianie. Ja, który myślałem, że będę kontynuował karierę muzyczną, podczas drugiego porodu, w obawie, że co sześć miesięcy będę w zamknięciu, powiedziałem sobie, że musimy spojrzeć na wszystko inaczej. Interesował mnie rynek padel i kiedy zobaczyłem, co wydarzyło się w Hiszpanii przez ostatnie 20 lat, powiedziałem sobie, że niewątpliwie tak było w przededniu eksplozji we Francji i innych krajach Europy.

Mówiłam sobie też, że zakładając stronę internetową związaną z Covidem, może to był dobry pomysł. Byłem klientem francuskim Padel Sklep. Znałem trochę Juliena Pesa i Manu Garcię i uważam ich za bardzo przyjaznych, bardzo kompetentnych i naprawdę zorientowanych na klienta. Manu szybko dowiedział się o moim projekcie i sporo rozmawialiśmy w kolejnych miesiącach Założyłem swój projekt na początku 2021 roku. Julien i Manu zaproponowali mi współpracę."

Logo_PadelXPcom3

Covid, element odskoczni

Manu: „Covid zmusił mnie do myślenia o wielu rzeczachs, w szczególności dotyczące potencjału rynku internetowego. Była to szansa na zrobienie czegoś online ponieważ wiele sklepów było niestety zamkniętych.

Podczas uwięzienia, daliśmy ludziom łatwiejsze pozwolenie na uprawianie sportu, zamiast konsumować. W końcu ludzie chcieli wrócić i grać padel ale niekoniecznie mieli możliwość wyposażenia się odkąd sklepy były zamknięte.

Dla mnie wielką odskocznią był Covid, ale szczególnie podczas drugiej izolacji, pod koniec 2020 roku. To wtedy ludzie mówili sobie: „Coś się dzieje”. Pojawiła się obawa, że ​​można powiedzieć: „Będziemy zamykani co 3, 6 miesięcy…”. W rezultacie, to zadziałało, szczególnie w przypadku sprzedaży online."

W tym czasie Régis postanowił zająć się biznesem padel.

Początek współpracy pomiędzy obydwoma stronami

Regis: "Julien i Manu zasugerowali, żebym dzielił się różnymi rzeczami, zwłaszcza logistyka, ponieważ byliśmy dwiema małymi firmami rozpoczynającymi działalność. W tym czasie byli w trakcie tworzenia większych zapasów w nowym magazynie w Nîmes. Szybko, Powiedziałem sobie, że to szansa, aby móc spokojnie, w domu, zarządzać swoją placówką, a logistyką zarządzają profesjonaliści du padel. Manu jest tam od lat. Fakt, że jest Francuzem pochodzenia francusko-hiszpańskiego oznacza, że ​​ma wiele kontaktów w Hiszpanii. Ze swojej strony Julien był jednym z najlepszych francuskich graczy w lidze padel.

Trafiłem na naprawdę kompetentnych współpracowników. W związku z tym, Padel XP urodził się w lipcu 2021 r., ale pozostał całkowicie niezależny od francuskiego Padel Sklepprzynajmniej przez półtora roku. Mieliśmy wspólną logistykę, ale to wszystko. Byliśmy partnerami ale zająłem się swoimi sprawami, szczególnie związanymi z komunikacją.

Otwarcie pierwszego sklepu

Regis: "Nadgodziny, nasze stowarzyszenie rozwijało się bardzo dobrze. Kilka razy Manu i Julien mówili mi, że musimy spróbować zaangażować się w bardziej bezpośredni sposób. Zwłaszcza, że ​​Manu też to miał My Padel Sklep, który przyniósł, kiedy przybył do Frencha Padel Sklep. Dlatego mieliśmy logistyki, która zadbała o trzy lokalizacje.

Kolejnym, bardzo ważnym krokiem, zanim można było mówić o fuzji, było nadejście Fryderyk Richeme z Pau i otwarcie Sklep francuski Padel Kupuj.

S 2022, Manu i Julien mieli problem z niektórymi markami, które nie chciały ich dostarczać, ponieważ sprzedawały tylko przez Internet. Aby mieć prawo do sprzedaży niektórych marek, konieczne było zatem posiadanie fizycznego sklepu. Ze swojej strony nie przejmowałem się zbytnio tym projektem.

Manu i Julien zastanawiali się, gdzie mogliby założyć swój pierwszy sklep.

Początkowo myśleli o dużych miastach. Ale w końcu zwrócili się do Pau, ponieważ znali Frédérica, istotny charakter padel w Pau : wieloletni zawodnik, sędzia, znany całej społeczności, bo twórca grupy Padel Pireneje… Postanowili więc otworzyć francuski sklep Padel Kupuj w Pau, bo jest tam duża społeczność padel. Jako procent populacji jest to prawdopodobnie miasto, w którym uprawia się najwięcej gier hazardowych. padel we Francji…

Tak więc w listopadzie lub grudniu 2021 roku sklep został otwarty i był to pierwszy w 100% fizyczny sklep padel we Francji".

Trzęsienie ziemi

Regis: "Następny krok, w październiku 2022, to wydarzenie, którego się nie spodziewaliśmy. Julien Pes, który był inicjatorem wszystkiego, mówi nam, że chce przerwać przygodę biznesową padeli tak szybko, jak to możliwe. Myślał o tym latem i chciał w 100% poświęcić się nauczaniu i współzawodnictwu, będąc profesorem padel w Hauts-de-Nîmes i zawodnik na wysokim poziomie. Wygląd biznes stało się dla niego nieco onieśmielające. Właściwie to już nie chciał.

Manu i ja byliśmy trochę zaskoczeni. Mówiono nawet o zatrzymaniu wszystkiego. Ale sprzedaż rośnie nieprzerwanie od 2019 roku, a to byłaby szkoda. Manu powiedział mi, że nie chce sam zabierać dziecka z powrotem. W rezultacie, albo zrobimy to razem, albo przestaniemy. Ja ze swojej strony, bo byłem starszy i już wcześniej zarządzałem firmą, też nie chciałem być sam. Ostatecznie wspólne działanie wydawało się logicznym kolejnym krokiem”.

Gromadzenie działań w Sports Fame

Regis: „W listopadzie 2022 roku postanowiliśmy połączyć wszystkie nasze działania i cztery oddzielne firmy w jedną główną, oryginalną firmę Sports Fame która była spółką-matką firmy French Padel Sklep. Zamknęliśmy wszystkie firmy w pozostałych dwóch lokalizacjach, Padel XP i mój Padel Store i sklepu Pau, aby połączyć wszystko w Sports Fame. Postanowiliśmy zainstalować wszystko w Pau. Przenieśliśmy nasz magazyn z Nîmes do Pau. Sklep w centrum miasta również został przeniesiony, abyśmy mogli mieć większy lokal w Lons, na północ od miasta, ze sklepem z przodu i magazynem z tyłu.

Manu: „Każda witryna, pomimo fuzji, pozostaje niezależna pod względem tożsamości, komunikacji i wyglądu wizualnego. Dlatego doświadczenie każdego klienta jest zupełnie inne w zależności od witryny. Celem było uzyskanie bardzo szerokiego panelu, ponieważ każda witryna ma dobrze zdefiniowaną grupę docelową klienta. W ten sposób każde miejsce zachowało swoje DNA.

Tym, co ostatecznie łączy te witryny, są produkty. Ale tak jest wszędzie.

Dziś jesteśmy w punkcie, w którym mamy strony internetowe, które działają bardzo dobrze, z klientami, którzy w większości są bardzo zadowoleniniezależnie od tego, czy są to osoby fizyczne działające w sektorze B2C (od przedsiębiorstw do konsumentów), czy profesjonaliści. Rzeczywiście prowadzimy również działalność B2B (business to business), obejmującą wyłączną dystrybucję we Francji hiszpańskiej marki Starvie, marki premium produkowanej w 100% w Hiszpanii.”

francuski padel Sklep padel XP Regis Manu Fred

2023, wyniki i siły rynku francuskiego

Regis: „W 2023 roku odnotujemy ogólny wzrost o 60%, pomimo wprowadzonych zmian, naszych posunięć i inwestycji w IT i personel. Padel XP bardzo się rozwinął od czasu jego powstania, czyli stosunkowo niedawno (2 i pół roku). Zaskoczyły nas większe krzywizny niż francuskie Padel Sklep. Jednak ta ostatnia od 4 lat kontynuuje nieprzerwany rozwój. Od czasu przeniesienia się z centrum miasta do siedziby w Lons sklep prowadzony przez Freda Richeme podwoił swoją sprzedaż.

Podobnego postępu spodziewamy się w 2024 r. Myślę, że osiągniemy postęp na poziomie 50–60%. Inni aktorzy w padel również doświadczają tak imponujących krzywych progresji. Wszyscy czerpiemy korzyści z eksplozji rynku i wszyscy staramy się dobrze sobie radzić”.

Manu: „Dziś możemy być dumni, że jesteśmy częścią francuskich graczy biznesowych padel. Zagraniczne witryny mają trudności z zadomowieniem się we Francji, ponieważ wszyscy dobrze wykonujemy swoją pracę. Mamy doskonałą obsługę klienta, zapewniającą doradztwo, bliskość, szybkość reakcji i obsługę, szczególnie posprzedażną. Wszyscy jesteśmy wycenieni, z bardzo szerokim wyborem produktów, dostarczamy w ciągu 24/48 godzin, czego nie są w stanie zrobić zagraniczne strony. Strony francuskie są również piękniejsze i bardziej profesjonalne. Wysiłki francuskich aktorów w padel zostały spłacone.

Jedna ze cech charakterystycznych rynku francuskiego: wszyscy się znamy. Każdy z nas pracuje osobno, ponieważ jesteśmy tutaj, aby pracować i robić interesy. Ale nie będziemy źle mówić o przyjacielu z sąsiedztwa. Wszyscy obsługujemy rynek francuski i mamy spójny przekaz. Każdy ma swoją strategię rozwoju i wszyscy się szanujemy. Ponieważ wszystkie przemówienia są bardzo jasne, pozostaje to jasne dla konsumenta.”

Sports Fame, pionierska firma w branży sportowej padel we Francji, z biegiem lat i różnych zmian stał się jednym z filarów, z wielofunkcyjnym centrum skupiającym się na dystrybucji wszystkich produktów padel.

Gwenaelle Souyri

To właśnie jego brat pewnego dnia powiedział mu, aby towarzyszył mu na torze. padelod tego czasu Gwenaëlle nigdy nie opuściła sądu. Z wyjątkiem sytuacji, gdy chodzi o oglądanie transmisji Padel MagazineZ World Padel Tour… Lub Premier Padel…lub Mistrzostwa Francji. Krótko mówiąc, jest fanką tego sportu.