Światowe numery 1 bez problemu zakwalifikowały się do ćwierćfinału WPT Santander Open w czwartkowe popołudnie. Ale Galan i Juan Lebron potrzebowali tylko godziny i jedenastu minut, aby pozbyć się pary utworzonej przez Agustina Silingo i Juana Cruz Belluati.

Po wygranym pierwszym secie 6/1, Galan i Lebron musieli jeszcze trochę powalczyć o zwycięstwo w drugim, które zakończyło się piątym punktem meczowym. Para Silingo / Belluati z pewnością odrzuciła dziewięć breakpointów, ale to nie przeszkodziło im w pięciokrotnym poddaniu się. Stosunek rozegranych 5 punktów jest wyraźnie korzystny dla nr 100, który wygrał 1.

Później Bella/Coello wygrana i Chingotto/Tello niespodzianka przegrana, czwarta XNUMX/XNUMX finału mężczyzn rozegrana w ten czwartek dała początek pełnej napięcia grze między Ale Ruiz i Momo Gonzalez z jednej strony, a Jose Diestro i Pincho Fernandez z drugiej.

Niespodzianka 6/4 w pierwszym secie, szóstka drużyna zareagowała w drugim, przełamując w odpowiednim momencie i wygrywając 6/6, przeciwko chwytliwej parze Pincho / Diestro. Losy meczu były nierozstrzygnięte aż do 4-2 w trzecim secie, po którym Ale i Momo przyspieszyli tempo, by zgarnąć dwie przerwy i zakończyć mecz 2-6, po 2:2.

W kwartale Ruiz i Gonzalez odnajdą Galana i Lebrona.

Pozostałe mecze można śledzić dalej WPT-TV lub na znacznik

Po 40 latach gry w tenisa Jérôme wpada do puli padel w 2018 roku. Od tamtej pory myśli o tym każdego ranka podczas golenia… ale nigdy nie goli paly w dłoni! Dziennikarz w Alzacji nie ma innej ambicji, jak dzielić się z Tobą swoją pasją, bez względu na to, czy mówisz po francusku, włosku, hiszpańsku czy angielsku.