Gemma Triay jest prawdopodobnie jedną z najlepszych zawodniczek na świecie. Z 35 tytułami w karierze i trzema latami na szczycie światowych rankingów (w 2020 r. z Lucią Sainz i z Alejandrą Salazar w latach 2021–2022) dosłownie przelatuje nad zawodowym torem.

Gemma, bardzo niebezpieczny zawodnik

Ale co sprawia, że ​​Gemma Triay jest tak dobrą zawodniczką? Czy to siła jego ciosów? Sa wzroku nieprawdopodobny, co pozwala mu poznać strzały przeciwników, zanim zdążą oni uderzyć piłkę? W każdym razie pewne jest to, że zawodnik z Minorki przeszkadza innym graczom na torze.

Do tego stopnia, że ​​bardzo często się odnajduje „włożyć do lodówki”. Oznacza to, że jego przeciwnicy robią wszystko, co w ich mocy, aby uniemożliwić mu dotknięcie piłki.

Strategia, która przynosi owoce

A jeśli niektórzy gracze zgodzą się grać na dawnym światowym numerze, nie dotyczy to wszystkich. Widzieliśmy to szczególnie podczas półfinału w Amsterdamie, przeciwko Brea/Gonzalez, podczas którego Triay ledwo dotykał 20% piłek. Rzeczywiście, Bea Gonzalez często wolała unikać walki po przekątnej i grać na Marticie Ortedze, na którą będzie ogromne zapotrzebowanie.

Zawodniczce z Minorki trudno zatem odnaleźć swoje miejsce na torze. Gdybyśmy mogli zaświadczyć zmiana taktyczna zainicjowany przez jego trenera Rodrigo Ovide, niekoniecznie zadziałał. Triay całkowicie zmienił swoje ustawienie, przesuwając się bliżej linii pomocy, aby móc podejmować próby przechwytów.

Niezależnie od tego, Gemma Triay jest nie tylko jedną z najlepszych zawodniczek swojego pokolenia, ale także osobą szczególnie odporną. Rzeczywiście, jeśli ostatecznie zwyciężyły Bea i Delfi – dowód na to, że strategia lodówki się sprawdziła – poprzedni numer 1 próbował wszystkiego, aby wywrzeć jak największy wpływ na mecz…

Gwenaelle Souyri

To właśnie jego brat pewnego dnia powiedział mu, aby towarzyszył mu na torze. padelod tego czasu Gwenaëlle nigdy nie opuściła sądu. Z wyjątkiem sytuacji, gdy chodzi o oglądanie transmisji Padel MagazineZ World Padel Tour… Lub Premier Padel…lub Mistrzostwa Francji. Krótko mówiąc, jest fanką tego sportu.