W ten weekend Mistrzowie padel-fotel trzymany na 4Padel z Miluzy w Alzacji. Wydarzenie to, uważane za finał krajowy w 2023 r., zgromadziło 16 z 20 najlepszych francuskich graczy, a wszyscy walczyli o upragniony tytuł.

Na zakończenie dwóch intensywnych dni para w składzie Laurent Giammartini i Dorian Navarro znakomicie obroniła tytuł. Po ekscytujących meczach wygrali finał z Sébastienem Husser-Waltherem i Tonym Bovalem.

Obie drużyny finalistów z łatwością zakwalifikowały się do zawodów, dominując w swoich półfinałach w niedzielny poranek. Finał zapowiadał się na zacięty, ale początek meczu był zaskakujący. Giammartini i Navarro pokazali niezwykłe występy, nie tracąc praktycznie żadnych punktów i popełniając bardzo niewiele fauli. Z drugiej strony ich przeciwnicy z trudem odnaleźli swój rytm, kumulując błędy na częściowy wynik 6/1, 3/0.

Jednak dynamika uległa zmianie, gdy Husser-Walther i Boval zebrali siły, ograniczając swoje błędy i udoskonalając strategię ofensywną. Stopniowo nadrabiali zaległości, wygrywając drugiego seta 7/5.

Super tie-break ponownie został zdominowany przez Giammartiniego i V, którzy prowadzili 5:1. Ale Husser-Walther i Boval dzielnie walczyli, wracając do wyniku 8/6. Ostatecznie Giammartini i Navarro mogli świętować swoje zwycięstwo, wygrywając w super tie-breaku 10:7.

Ocena końcowa: 6/1, 5/7, 10/7.

Ten drugi i ostatni turniej Masters w przyszłym roku ustąpi miejsca oficjalnym mistrzostwom Francji, zorganizowanym w połowie września w Strasburgu przez Francuską Federację Tenisową (FFT).