Jak powiedziałby nasz komentator Mario Cordero: „Ale co za gra!"

Po prawie dwóch godzinach nieznośnego napięcia para utworzyła się Benjamin Grue et Aitor Garcia wygrywa to P1500 od 4Padel bordeaux.

Faworyt tego finałowego meczu Quentina Ayuso et Timeo Fonteny’egopara francusko-hiszpańska nadal musiała walczyć o wyprzedzenie dwóch graczy o ugruntowanej pozycji. Po wygraniu pierwszego seta 7/5, Aitor i Benjamin w drugim secie rzucili się na ziemię. Oferując bardziej wnikliwą grę, zawodnik Bordeaux i jego partner zdołali prowadzić 4:0. Widzieliśmy, jak z dużą prędkością pędzili do zwycięstwa, ale nie liczyliśmy na determinację młodego 16-letniego Timéo i jego kolegi z drużyny Quentina, którym stopniowo udało się ich dogonić. Po raz kolejny w meczu udało im się nawet wrócić do wyniku po bardzo ładnej kontrze lewego skrzydła.

Pierwszy rozstawiony nie był w stanie trafić w sedno, a pod koniec drugiej rundy goście z zewnątrz odzyskali pewność siebie.

Na 20x10 czwórka graczy nie poddaje się i czuć zmęczenie. Obie drużyny idą cios za ciosem. Quentin i Timeo oszczędzają cztery punkty meczowe i udaje im się wyrwać decydujący mecz z wszelkich nadziei. Moment wybrany przez Benjamina Grué i Aitora Garcię, aby wykorzystać całe ich doświadczenie i dokończyć dzieło.

Wynik końcowy: 7/5 – 7/6 (4)

Dzisiaj rano takie były Camille Sireix i Louise Bahurel, które wygrały swój finał przeciwko Mélanie Ros i Marie Maligo z wynikiem 6/3 4/6 6/4.