W ubiegłym roku pojawienie się narzędzi generatywnych, takich jak ChatGPT czy Dall-e, stanowiło punkt zwrotny w rozwoju sztucznej inteligencji. Sztuczna inteligencja nie jest już obietnicą na przyszłość, ale zaczyna zmieniać nasze codzienne życie, a według McKinsey Global Survey on AI ponad 70% dużych firm już korzysta z tych technologii.

W świecie sportu sławę zyskały zastosowania sztucznej inteligencji, takie jak algorytmy predykcyjne określające prawdopodobieństwo wygranej czy sędziowie komputerowi, wykrywający, co dzieje się w wątpliwych rozgrywkach.

W HEADzawsze chcieliśmy odgrywać wiodącą rolę w innowacjach sportowych. To część naszego DNA. Nasza firma została założona w 1950 roku przez Howarda Head, inżyniera aeronautyki, który zdecydował się wykonać własne narty z aluminium, a nie z drewna, aby były lżejsze. Stąd pochodzi nasze logo: czubek narty z gwoździem. Za kilka lat, HEAD stała się wiodącą marką w dziedzinie narciarstwa i od tego czasu stale udoskonalamy nasze produkty, aby oferować najlepszą jakość we wszystkich dyscyplinach sportowych.

24 lata temu weszliśmy w świat padel. Przez lata udało nam się stworzyć najlepsze rakiety na rynku, dzięki naszej technologii Soft Cap u podstawy rękojeści, która redukuje wibracje, naszemu systemowi Auxetic, który zapewnia doskonałą moc i wyjątkowe wrażenie uderzenia, oraz naszej hybrydowej powierzchni uderzającej , mieszanka węgla i włókna szklanego. Odważyliśmy się nawet stworzyć rakietę z tylko jednym otworem; L'Ekstremalny jeden.

W 2024 roku robimy nowy krok: wprowadzamy sztuczną inteligencję do świata padel. Dzięki aiball i współpracy z czołowymi sportowcami, takimi jak numer 1 świata, Ariana Sánchez Fallada, osiągnęliśmy kamień milowy, który jeszcze kilka lat temu wydawał się niemożliwy w świecie padel. Dzięki kamerom zainstalowanym na terenie m.in padel, sztuczna inteligencja opracowana przez aiball identyfikuje zawodników i piłkę, analizuje mecze i sesje treningowe, aby pomóc zawodnikom ulepszyć ich grę. padel.

Wirtualny trener siballu, prowadzony przez Ángela Gonzáleza – obecnego trenera Ariego, a także trenera HEAD - oferuje swoim klientom rekomendacje dotyczące ulepszeń, mocnych i słabych stron ich gry, statystyki wyników (szybkość serwu, umiejscowienie na boisku, rozkład strzałów itp.) oraz filmy podsumowujące ich najlepsze momenty.

Usługa aiball dostępna jest w kilkudziesięciu klubach w całej Hiszpanii, a w nadchodzących miesiącach rozpocznie jej internacjonalizację. Dodatkowo pracujemy nad systemem poziomowania dla użytkowników, który pozwoli im zobaczyć, jak poprawiają się mecz po meczu i pozwoli im znaleźć graczy o podobnym poziomie umiejętności do gry.

Więcej informacji można znaleźć na stronie strona internetowa AIballa.