Po prawie trzech godzinach zaciętej walki zdobyto pierwszy włoski medal padel na Igrzyskach Europejskich 2023 w Krakowie, w trzech setach (7/5, 3/6, 7/5) z Hiszpanią.

Chiara Pappacena i Giulia Sussarello zdołały odwrócić sytuację, gdy wszystko wydawało się stracone, a przerwa 4:3 nad Hiszpanami w trzecim secie wydawała się górą nie do pokonania. Jednak Noa Cánovas i Araceli Martínez musieli stawić czoła drużynie, która ponownie stała się zwarta i solidna.

Tym samym przy stanie 5:3 na korzyść Hiszpanii zawodnicy prowadzeni przez Marcelę Ferrari wygrali cztery mecze z rzędu. W meczu finałowym kolejny znakomity punkt Pappaceny poprzedził trzy proste błędy Araceli Martínez, które przypieczętowały zwycięstwo Włoch.

Różnica polegała na liczbie punktów zdobytych przy pierwszym serwisie, w dużej mierze na korzyść Włochów z wynikiem 72 przeciwko 52.

„Jesteśmy bardzo szczęśliwi, włoska koszulka jest dla nas jak druga skóra. Wciąż jesteśmy pełni podziwu i niedowierzania, jak niesamowite było zdobycie medalu tutaj na Igrzyskach. To był bardzo trudny finał i dlatego tym bardziej jesteśmy dumni, że przywieźliśmy medal Włochom” – powiedzieli brązowi medaliści.