Wzrost padel od wielu lat i w coraz większej liczbie krajów, pozwala na mnożenie konkursów… i wysokości opłat! Według francuskiego numeru 1, przez 6 lat koszt sezonu praktycznie się podwoił.

W wywiadzie udzieliła naszym kolegom ze SportbuzzbusinessAlix Collombon zwierza się, że średnio sezon sportowy kosztuje go obecnie od 45 do 50 000 euro w różnych kosztach. Trzeba wziąć pod uwagę hotele, podróż samolotem, samochodem czy pociągiem, szkolenia… To może minąć bardzo szybko!

Na szczęście zawodnikom pomagają sponsorzy, którzy pomagają im przez cały sezon. Jeśli wyniki będą takie same, mogą również liczyć na nagrodę pieniężną. Te ostatnie znacznie wzrosły w ostatnich latach, na przykład dzięki równemu przydziałowi mężczyzn i kobiet w Greenweez Paris Major.

Ale Alix potwierdza, że ​​to sponsorzy, coraz bardziej obecni w padel, które są głównymi źródłami dochodów. W rzeczywistości obroty większości głównych marek padel w ostatnich latach wzrosła pięciokrotnie lub dziesięciokrotnie, wraz z ogólnoświatową eksplozją tej praktyki. Logiczne jest zatem, że gracze również skorzystają z tej gratki.

Amance’a Redondy’ego

Zostałem fanem padel, Zamierzam informować Państwa na bieżąco o wszystkich nowościach padel ! Do zobaczenia wkrótce na stokach!