Drużyny dziewcząt i chłopców ligi Provence Côte-d'Azur (PCA) wygrały Młodzieżowe Międzyligowe Mistrzostwa Francji 2022.

Po zwycięstwie z Oksytanią w połowie, chłopcy PCA byli faworytami do ligi Auvergne Rhône-Alpes (ARA), na terenie Tuluzy Padel Klub. Jednak zwycięstwo uśmiechnęło się do ARA w kategorii 14-latków, z sukcesem 6/3 6/4 Basile Baud i Jérémy Robert. Ale wśród swoich 16-latków Joshua Schbeir i Timeo Fonteny wygrali 7/5 6/3.

Mecz dla 18-latków miał być decydujący – i zacięty – ze zwycięstwem w trzech setach dla Nathana Courrina i Ethana Bensoussana (2/6 7/6 6/2), odniesionych z bólem.

Oczy w górę!

"W pierwszym secie źle weszliśmy do gry, szybko znaleźliśmy się na przegranym 0/4 bez możliwości powrotu., mówi Nathan Courrin. W drugim secie utrzymujemy serw do tie-breaka, w którym oszczędzamy dwa punkty meczowe, 6/4 przeciwko nam. I w końcu wygrywamy 9/7 w tym tie-breaku. Wtedy wiedzieliśmy, jak być lepsi w ważnych momentach, zwłaszcza w breakpointach, gdzie byliśmy poważniejsi i skończyliśmy na dobrej notce, wygrywając trzeciego seta.

Wśród dziewcząt zwycięstwo również dla zawodniczek z południa Hanny Boudjema / Margaux Donne (14 lat), Eloise Marais / Kimy Barla (16 lat) i Thaisa Baulard-Panichi / Julie Ferrara (18 lat): te młode zawodniczki rzeczywiście pokonał Oksytanię 2 zwycięstwa do 1, po innych sukcesach z ligami Bourgogne-Franche-Comté (3/0), Reunion (3/0) i Ile de France (2/1).

Rozdanie nagród dla pań.

Te dwa sukcesy pozwalają więc młodym zawodnikom Prowansji Lazurowego Wybrzeża triumfować ze stylem w mistrzostwach drużyn młodzieżowych w 2022 roku. Gratulujemy im oraz wszystkim zawodnikom i organizatorom!

Mecze rozegrane w piątek.
Jerome Arnoux Journliaste

Po 40 latach gry w tenisa Jérôme wpada do puli padel w 2018 roku. Od tamtej pory myśli o tym każdego ranka podczas golenia… ale nigdy nie goli paly w dłoni! Dziennikarz w Alzacji nie ma innej ambicji, jak dzielić się z Tobą swoją pasją, bez względu na to, czy mówisz po francusku, włosku, hiszpańsku czy angielsku.