Często wspominana w ostatnich miesiącach gorączka padel przejmuje Włochy. Jak już wspomniano w poprzednich artykułach, szczególnie upodobali sobie piłkarze.

Sardynia prawdopodobnie nie jest gorsza, jeśli chodzi o padel. Nawet gdyby nie był zaliczany do regionów z największą liczbą kortów tenisowych lub padel, pozostaje jednak krainą sportu. I dlatego nie jest nielogiczne, że stopniowo przeradza się w padel.

Projekt dnia dotyczy Gminy Miejskiej Calangianus, który odmieni swoje boisko do piłki nożnej XNUMX-a-sideMichelino Cossu„, zainaugurowany w 2008 roku, na dwóch działkach padel. Projekt został powierzony inżynierowi Pietro Pasella. Rada Miasta zwróciła się do regionu o dofinansowanie w wysokości 100 000 euro.

Chociaż nie jest to postrzegane jako niezwykły przełom ani innowacja zmieniająca świat, w rzeczywistości jest to świadomość, która doprowadzi władze do uświadomienia sobie znaczenia padel dzisiaj. Nie jest zatem wykluczone, że tego rodzaju ogłoszenia/projekty mnożą się na Sardynii w nadchodzących miesiącach i latach, co z pewnością uczyni z niej potencjalną przyszłą wielką krainę padel !

 

Nasser Hoverini

Pasjonuje się piłką nożną, odkryłam padel w 2019 roku. Od tego czasu szalona miłość do tego sportu do tego stopnia, że ​​porzuciłam mój ulubiony sport.