Para Scatena/Icardo kontynuuje w tym swoją przygodę Włochy Major Premier Padel, po pokonaniu Sager/Ortega z wynikiem 7-6 4-6 6-3 i po 01 meczu Jérémy i Sergio awansują do 45/16 finału rozgrywek.

Wciąż zmaltretowana para francusko-iberyjska zdołała odwrócić się plecami, aby nie utonąć. Sink, ponieważ po zachęcającym pierwszym secie wygranym w tiebreaku z wynikiem 7-6, drugi set to zupełnie inna historia. Nagromadzone błędy, nieścisłości techniczne i nieumiejętność radzenia sobie z coraz bardziej nasilonym wiatrem, Scatena i Icardo zostały zdominowane przez Sager/Ortega.

Tak ale wczoraj Jérémy Scatena wspomniany w wywiadzie mentalny. Ten umysł, który jest jedną z jego wielkich mocnych stron, jest jego wielkim sojusznikiem w tym włoskim majorze Premier Padel. Za każdym razem, gdy on i jego kompi znajdowali się z powrotem pod ścianą, jego umysł powracał, by pozwolić mu nie puścić i walczyć do ostatniego punktu. A dzisiaj znowu trafił do domu. Korzystając z pary Sager/Ortega, która z kolei zaczynała popełniać coraz więcej błędów, Scatena i Icardo nie wahali się wykorzystać każdej okazji i odurzyć tłum, który licznie przybył na mecz.

Wynik końcowy: Zwycięstwo w 3 setach dla Scateny/Icardo 7-6 4-6 6-3