Paragwaj, który był już gospodarzem Mistrzostw Świata Seniorów w 2018 r., przygotowuje się do rozpoczęcia mistrzostw XIV Mistrzostwa Świata padel juniorów w Asunción. Wydarzenie to gromadzi najlepszych młodych graczy na świecie w zaciętej rywalizacji, oferującej obiecujący spektakl i niewykorzystany talent.

Intensywne przygotowania i ceremonia otwarcia

W przededniu zawodów atmosfera jest pełna wyczekiwania. Gracze wspólnie z trenerami doskonalą strategię, a planowane jest kluczowe spotkanie z kapitanami pozostałych narodów. Ten ostatni dzień to także ceremonia otwarcia i losowanie ustalające składy grup na 14. edycję mistrzostw świata.

Francja w poszukiwaniu medali

Po znakomitych występach na Mistrzostwach Europy w Walencji rok temu, gdzie dziewczęta zajęły czwarte miejsce, a chłopcy piąte, Francja mierzy wysoko. Nadzieje na medale są duże, ale rywalizacja z wieloma krajami rozwijającymi się zapowiada się zacięta.

Nadzieje francuskie

Prezentuje się reprezentacja Francji obiecujących graczy w każdej kategorii. W przypadku dziewcząt drużyny U14, U16 i U18 pod wodzą kapitanów Géraldine Sorel (PCA) i Christiana Collange (PCA) są gotowe podjąć to wyzwanie. Wśród kandydatów znajdują się Louisa André (OCC), Feryel i Neila Bekhedda (IDF) w U14, Kimy Barla (PCA) i Célia Talano (OCC) w U16 oraz Louise Bahurel (ARA) w U18.

Po stronie chłopców na spotkanie z najlepszymi przygotowuje się także drużyna U14, U16 i U18, na której czele stoją Yannick Maurel (OCC) i Yann Auradou (IDF). Joann Peloux (PCA) i Quentin Bernard (OCC) w U14, Timéo Fonteny (OCC) i Yoann Boronad (OCC) w U16 oraz Louis Jover (OCC) w U18 to tylko niektóre z talentów, które warto obserwować.

Śledź mecze na żywo

Dla tych, którzy nie mogą być w Asunción, dobra wiadomość: duża część meczów francuskiej drużyny będzie transmitowana na żywo Padel Magiczny telewizor, umożliwiając fanom śledzenie występów tych młodych geniuszy.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.