Jeśli od wielu lat profesjonalny obwód Padla, to World Padel Tour (WPT) i Międzynarodowa Federacja Padel (FIP) były zimne, to już przeszłość. Javier Porras, Dyrektor Generalny WPT, powierza nam ścieżki pracy WPT.

W Advanced Thinking: unifikacja rankingów między WPT i FIP

Javier Porras Claros, dyrektor generalny WPT powiedział nam, że „WPT i FIP zastanawiały się nad ujednoliceniem międzynarodowych rankingów łopatek. ”

Rzeczywiście, obecnie istnieją międzynarodowe rankingi 2 zarządzane przez różne podmioty 2, FIP ma swój własny, a WPT inny związany z jego mistrzostwami.

Takie ujednolicenie pozwoliłoby, jeśli zadziała, uprościć istniejący do tej pory system. Turnieje organizowane przez WPT lub FIP będą miały zatem unikalny światowy ranking uznawany przez instytucje 2.

Turnieje organizowane przez te organizacje 2 pozwoliłyby wszystkim graczom zdobywać punkty do światowego rankingu. Aby przezwyciężyć różnice poziomów między FIP i WPT, turnieje zostaną podzielone na kategorie. Trochę jak tenis z turniejami 250 / 500 / 1000 ...

Jeśli te refleksje się urzeczywistnią, moglibyśmy ujednolicić ranking w przyszłym roku.

Kolejny przystanek w Miami?

Ponadto World Padel Tour kontynuuje swój międzynarodowy rozwój, ponieważ obecnie będzie „w zamian za założenie sceny w Miami, nawet jeśli nic jeszcze nie zostało zrobione".

Zasady WPT są jasne: „Umiędzynarodowić jak najwięcej"

W przyszłym roku na całym świecie można się spodziewać zorganizowania wystaw Padel.

Konkurs odbywa się między różnymi Mistrzami w celu uzyskania stopnia „najpiękniejszego Mistrza”

Monte Carlo Padel Mistrz bardzo wysoko postawił poprzeczkę. Ten mistrz jest z pewnością najwspanialszym ze wszystkich, z już bardzo dobrze rozwiniętą organizacją.

Gracze są oczywiście pod urokiem, ponieważ mają prawo do przylotu / odlotu helikoptera z hotelu na teren.

Dubaj jest kolejnym wielkim mistrzem zaplanowanym na koniec października, a organizatorzy tego turnieju zamierzają pokazać, że są w stanie zrobić lepiej.

Dyrektor WPT wyjaśnia, że ​​„bardzo dobra rzecz dla padla w ogóle ”.

Mówiąc bardziej ogólnie, Javier Porras wyraża „jego ogromna satysfakcja, widząc, jak Padel rozwija się wszędzie, a zwłaszcza we Francji i we Włoszech, gdzie rozwija się niezwykle ”

Franck Binisti - PADEL MAGAZINE

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.