Ekskluzywny wywiad z Jeffem Moreno, 835. francuskim graczem, ale obecnie największym zwycięzcą Cupra Padel-Point Tour z wygranymi 2 trofeami (w tym przypadku P25 i p100 of wydanie Stéphane).

„Muszę robić około trzydziestu, czterdziestu turniejów rocznie”

Padel Magazine : Pierwsze pytanie Jeff, jaki jest twój związek z padel ? Jak zacząłeś? Co sprawia, że ​​kochasz ten sport bardziej niż jakikolwiek inny? Chcemy wiedzieć wszystko !

Jeff Moreno : „Zacząłem z przyjaciółmi jak wielu, uznałem to za bardzo zabawne i od razu mnie wciągnęło. Gram od 2 lat. Powiedziałbym nawet, że może za bardzo się uzależniłem, bo dużo gram. Wziąłem lekcje i teraz startuję w zawodach.

Jestem całkowicie uzależniony! Mam szczęście, że mam bardzo wyrozumiałą żonę, która zostawia mi weekendy (śmiech). Mam do zrobienia około trzydziestu, czterdziestu turniejów rocznie, ale naprawdę to kocham!

Mam 35 lat, nie ma wielu sportów, w których można zacząć od zera (bo nigdy nie grałem w tenisa, nigdy w sportach rakietowych), na nowo odkryć ducha rywalizacji i ducha przyjemności. Przyjemność, ponieważ jest teren „po”, off-piste i padel to bardzo fajny sport. “

Padel Magazine : Jeff, jak dotąd jesteś jedynym, który wygrał dwa turnieje Cupra Padel-Point Tour, w tym przypadku P100 i P25. Jaki jest sekret? Powiedz nam wszystko!

Jeff Moreno : ” Musisz zarejestrować się na 3 turnieje (śmiech)! Nie, ale musisz się dobrze bawić. Przyszedłem spróbować wygrać P100, a P25 był bonusem. Bardzo się cieszę, że przyjechałem w ten weekend! ”

Wymarzony cel: top 500

Padel Magazine : Obecnie zajmujesz 835. miejsce we francuskim rankingu. Czy masz jakieś szczególne ambicje w perspektywie krótko- lub średnioterminowej?

Jeff Moreno: „Nie zejście już nie byłoby złe. Ucz się dalej, bo dzisiejszy ranking tylko w połowie odzwierciedla rzeczywisty poziom gracza. Ja na przykład mam szczęście, że jestem 835., ale mogę bardzo dobrze przegrać z gościem, który bierze swoją pierwszą licencję i jest 18. Pomysł polega na tym, aby pozostać w pierwszej 000, a potem, gdy przekroczymy poprzeczkę 1 000 lub 20 000 graczy, postaramy się nie wypaść z pierwszej 25 za bardzo. !

Jeśli jutro będę mógł być 500. to będzie super, ale będzie to skomplikowane, bardzo skomplikowane. “

„Najlepszy turniej, jaki zrobiłem…”

Padel Magazine : Cupra Padel-Point Tour to nieco szczególny tor, który oferuje całe doświadczenie na obrzeżach samych zawodów. Co myślisz o tym torze?

Jeff Moreno: „Naprawdę miałem wspaniały weekend. Gdyby tylko przyjęcie personelu, to z PadelStrzelił Saint-Étienne, ale także Cupra/Padel-Point. Zostaliśmy bardzo dobrze przyjęci! Masz szczęście w personelu, że masz Melissa Martin, zawsze dobrze jest walczyć z najlepszymi graczami.

Dla mnie to najlepszy turniej, jaki zrobiłem pod względem rozrywki, atmosfery… I nie mówię nawet o nagrodach. To jest wyjątkowe! Wyjątkowy! Mam szczęście, że przez cały rok uzupełniałem zapas rakiet śnieżnych i naprawdę nie żałuję, że przyjechałem.

Radzę każdemu znaleźć scenę najbliżej domu i to zrobić. “

Jeff Moreno Corentin Monreve Cupra Padel Point Tour Saint Etienne

Aby znaleźć pełny wywiad, przejdź tutaj:

Nasser Hoverini

Pasjonuje się piłką nożną, odkryłam padel w 2019 roku. Od tego czasu szalona miłość do tego sportu do tego stopnia, że ​​porzuciłam mój ulubiony sport.