Kilka miesięcy temu powiedział nam Jérémy Scatena dążyć do wejścia na świat Top 100. Francuz poradził sobie znacznie lepiej, zajmując 78. miejsce w Ranking FIP ! Dlatego mamy teraz dwa tricolory w Top 80, z niezbędnym Benjaminem Tisonem, który zajmuje 65. miejsce.

Dzięki udanej pierwszej części sezonu w FIP Tour, Jérémy Scatena jest obecnie jednym z 80 najlepszych graczy w padel na świecie. Wśród najlepszych wyników Francuza możemy wymienić tytuł na FIP Star w Doha i finał na FIP Gold w Alkmaar, dwa wyniki uzyskane z Adria Mercadal, 88. miejsce.

Ale według niego to właśnie w Rzymie doszło do spustu: „Występy, które zapoczątkowały mój sezon, to zwycięstwa nad Rocafort/Gaspar, a następnie z Sager Nagel/Ortega na Premier Padel Major Włoch (wraz z Sergio Icardo). I od tego czasu jestem konsekwentny w moich wynikach, pomimo fizycznych spadków spowodowanych serią turniejów.

A jeśli finalista FIP Rise de Canet utrzyma tempo, może jeszcze zająć kilka miejsc do końca sezonu!

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !