Gość specjalny III etap Pucharu Padel-Point Tour w Caen, Jeremy Scatena dostarczył się bez filtra (jak zwykle) do mikrofonu Padel Magazine.

„Staram się oddać to, co padel daj mi"

Padel Magazine : Pierwsze pytanie, dlaczego przyszedłeś na Cupra Padel Point-Wieża ?

Jeremy Scatena : „Przyjechałam tutaj, bo kiedy tylko mogę, staram się dzielić swoją pasją i oddawać to, co padel daje mi: trochę emocji, dużo szczęścia! Poza nieco ciężkimi treningami, przebywanie na boisku to zawsze przyjemność. Jak tylko mogę podzielić się tą przyjemnością, staram się to robić. »

Padel Magazine : Cupra Padel-Point Tour ma wartości skupione wokół dobrego samopoczucia, przyjemności itp. czy są to wartości, które przemawiają do Ciebie poza aspektem konkurencyjnym?

Jeremy Scatena : „Oczywiście widać to, kiedy gram: jestem ekspresyjny, śmieję się, krzyczę. To jest dla mnie padel to naprawdę pasja, która pozwala mi wstawać rano i być szczęśliwym. Więc na pewno takie wydarzenie do mnie przemawia”

Padel Magazine : Zagracie ten mecz pokazowy z Mélissą Martin, Maximem Forcinem i Tomem Mitjaną. Jakie piękne rzeczy masz dla nas w zanadrzu?

Jeremy Scatena : „Właściwie wczoraj wyobraziłem sobie, co mógłbym zrobić podczas występu, ponieważ od czasu do czasu zamierzam robić więcej. Postaram się dobrze bawić, mam kilka combo do przekazania podczas wystawy. Postawiłem sobie kilka celów, więc zobaczymy, co się wydarzy. Na koniec powiem Ci, czy wszystko się skończyło, mam 4-5 do zaliczenia. »

„Cel, aby wejść do Top 100 Premier Padel…i miejsce nr 2 we Francji”

Padel Magazine : Jeśli chodzi o Twoje wieści, co będziesz miał w programie w ciągu najbliższych 2-3 miesięcy?

Jérémy Scatena : „Wraz z pojawieniem się nowego toru Premier Padel, zmienił mój świat turniejów i moje cele. Bo ewidentnie granie na Roland-Garros, w Rzymie, w Meksyku w miejscach, które są flagowymi miejscami tenisa, jest prestiżowe i na pewno skupiłem się na tej rundzie tam. Moim głównym celem jest być w pierwszej setce Premier Padel pod koniec roku. Nie wiem, czy będzie to możliwe, zaczynając od tak daleka, ale pod względem punktów mam bardzo dobry początek sezonu. Nie grałem jeszcze w bardzo dużych zespołach, ale takie okazje się pojawią i mam nadzieję, że z Rzymu. To jest mój główny cel… a także bycie numerem 2 we Francji. »

Padel Magazine : Jeśli Cupra Padel-Point Tour lub podobne wydarzenie rozprzestrzeniło się na skalę europejską, ale zawsze skupiało się na padel amator, czy nadal byłbyś zainteresowany interweniowaniem jako „gość” również na tego rodzaju imprezie?

Jeremy Scatena : " Oczywiście. Jak tylko będę miał wolne weekendy i będę miał możliwość uczestniczenia w wydarzeniach to spróbuję. Spróbuję z dwóch powodów: musimy zarobić na życie, więc czasami musimy pracować w weekendy, ponieważ nie możemy grać tylko w turniejach; a potem dzielić się tym, co kochamy, zawsze tam jesteśmy, szczególnie na padel Horizon, w którym grali wszyscy gracze z Yvelines. Staramy się grać w grę i uczestniczyć w organizowanych wydarzeniach. »

„Kiedy tor organizuje turniej w Roland-Garros, przeciwnie, nie możesz zrobić Challengera w Albacete i ogłosić się najlepszym torem na świecie”

Padel Magazine : Ostatnie pytanie, jak widzisz padel ewoluować w ciągu najbliższych 2-3 lat. Czy uważasz, że będziemy mieli jeden obwód, który zwycięży i ​​będzie miał monopol, czy też pozostaniemy w obecnej sytuacji z kilkoma obwodami i zagmatwaną sytuacją?

Jeremy Scatena: " Myślę że padel będzie wzorowany na tenisie. To znaczy, że będzie kilku organizatorów, którzy kupią daty należące do głównego toru. I mam nadzieję, że ten obwód będzie, może 100-150 turniejów z dużymi i małymi turniejami. A potem to od graczy będzie zależeć, czy chcą wziąć udział w małym turnieju, czy spróbować zrobić ruch na dużym turnieju, tak to widzę. Wręcz przeciwnie, dla mnie z przybyciem Premier Padel Myślę, że wszyscy się z tym zgadzają. Kiedy tor organizuje turniej w Roland-Garros, nie możesz walczyć i wystartować w Challenger w Albacete i ogłosić się najlepszym torem na świecie. Myślę, że to nie ma sensu. »

Aby znaleźć wywiad w całości, dzieje się tutaj:

Nasser Hoverini

Pasjonuje się piłką nożną, odkryłam padel w 2019 roku. Od tego czasu szalona miłość do tego sportu do tego stopnia, że ​​porzuciłam mój ulubiony sport.