Świeżo wygrana para Rocafort / Gaspar, Jérémy Scatena udzielił nam wywiadu, w którym przedstawił swój punkt widzenia na jego występ dnia i jego oczekiwania na mecz, który czeka go jutro w tej sprawie. Włochy Major Premier Padel.

„Wzięłam swoje obowiązki”

Padel Magazine : Co to zwycięstwo oznacza dla Ciebie?

Jérémy Scatena : „To dla mnie ważne zwycięstwo, w wielu punktach. Po pierwsze jest cały aspekt rankingowy i na pewno jest to impuls do osiągnięcia mojego celu. Poza tym, to przede wszystkim to, że od bardzo dawna nie byłem w stanie wygrać meczu, niekoniecznie grając bardzo dobrze, niekoniecznie będąc silniejszym od innych, ale z drugiej strony mentalnie naprawdę grałem dużo. gra. Jestem z tego całkiem dumny, trzymałem się od pierwszego do ostatniego punktu. Byłem prawdziwym wojownikiem i myślę, że byłem silniejszy w ważnych momentach. Dzisiaj wziąłem na siebie swoje obowiązki, już jak to robię i przegrywam to nadal jestem z siebie dumny, ale kiedy wygrywam jest jeszcze lepiej. To był ważny aspekt tego meczu i mam nadzieję, że jutro będę grał jeszcze lepiej i że te same składniki położę na poziomie mentalnym. “

Padel Magazine : Gdzie byś go umieścił w swoim rankingu najlepszych zwycięstw?

Jérémy Scatena : „To zwycięstwo jest wielkim zwycięstwem, ale nie jest jednym z moich największych zwycięstw. To na pewno, ponieważ z Benem wygraliśmy sporo, więc powiedziałbym, że prawdopodobnie w pierwszej dziesiątce. Ale hej, pokonałem już Gaspara/Zapatę, którzy byli silniejsi, Toniego Bueno i innych graczy… Ale na pewno jeśli chodzi o mnie, wejście do stołu Majora Premier Padel, na pewno jest to wielkie zwycięstwo, a pod względem emocji już dawno nie wygrałem wielkiego meczu. Więc oczywiście to mnie uszczęśliwia. “

„Jestem wyjątkowym graczem”

Padel Magazine : Pamiętamy, że nie tak dawno byłeś w tarapatach. I czujesz się, jakbyś wrócił jak nigdy dotąd. Jaki był wyzwalacz?

Jérémy Scatena : „Walczę od ponad roku, ponieważ jestem szczególnym graczem. Muszę mieć jasne cele i wiedzieć, dokąd zmierzam, dlaczego, jak… Fakt, że jest ten nowy tor jest bardzo jasny i właśnie to chcę zrobić ze swoim życiem! Fakt również, że mam stałego partnera, nawet jeśli grałem tam z Sergio Icardo. Uspokojenie i świadomość, że będę miał stałego partnera przez cały rok grając w Mercadal, z pewnością sprawia, że ​​czuję się dobrze. To sprawia, że ​​wstaję rano z jasnym celem: być silniejszym w swojej grze! “

Padel Magazine : Sergio Icardo, opowiedz nam z nim swoją historię. To zawodnik, którego dobrze znasz, dlaczego nie grałeś z nim wcześniej? Czy to też dla niego niespodzianka i wspaniałe zwycięstwo?

Jérémy Scatena : „Z Sergio graliśmy trochę w APT, nie układało się to dobrze w relacjach międzyludzkich. Na tym turnieju był ze mną naprawdę świetny, jeśli chodzi o nastawienie. Myślę, że w tym ostatnim meczu to ja trochę uratowałem mu pośladki. Zwłaszcza w trudnych momentach, kiedy poszedłem się z nim zobaczyć przy 2-2, kiedy przegrywaliśmy 0-40. Założyłem się z nim, powiedziałem mu „Założę się o wszystko, co chcesz, że jeśli wrócimy 0-40, wygramy mecz”. Wróciliśmy 0-40 i wygraliśmy mecz, więc naprawdę w takich drobiazgach byłem dzisiaj bardzo silny. I niekoniecznie padel, popełniłem wiele błędów i nie broniłem się zbyt dobrze. Ale i oto zaoferowałem im wielką walkę i to ostatecznie zmieniło różnicę.

Padel Magazine : Twój następny mecz: czy masz plan ze swoim partnerem? Jak podejdziesz do tego meczu z Sager Nagel / Ortega?

Jérémy Scatena : „Dużą zaletą następnego meczu jest to, że musimy zrobić bardzo jasno. Po prawej stronie mamy gracza, który dość mocno się broni i który nie jest zbyt agresywny, oraz gracza po lewej, który rzuca drewnem i bardzo mocno uderza. Jest byłym partnerem Thomasa Leygue, jest bardzo utalentowany. Myślę, że będziemy musieli zaatakować dużego i bronić się na mniejszym. To klasyka w padel ! "

Nasser Hoverini

Pasjonuje się piłką nożną, odkryłam padel w 2019 roku. Od tego czasu szalona miłość do tego sportu do tego stopnia, że ​​porzuciłam mój ulubiony sport.