Podejrzewaliśmy to od kilku tygodni, teraz mamy już oficjalne informacje: Johan Bergeron wraca z emerytury wznowić karierę zawodową. Od kilku miesięcy, widzieliśmy go ponownie na stokach. Od początku roku, ten, który w listopadzie 2022 r. zapowiedział odejście na emeryturę już grał dwa turnieje, w tym FIP.

Powrót na czoło Johana Bergerona, z którym w tym roku będzie kojarzony Max Moreauzarówno w obiegu krajowym, jak i międzynarodowym. Z powrotem w gra, wyjaśnia nam Johan Bergeron jej decyzja et jego ambicje na tę odnowę.

Powrót Jo

Sporo osób już to podejrzewało. Od zakończenia poprzedniego sezonu ludzie częściej widzieli mnie na boisku. Od października Zdecydowałem, że zacznę od nowa.

Posiedzieliśmy trochę, zanim to ogłosiliśmy, ponieważ miałem jeszcze kilka szczegółów do dopracowania, zanim oficjalnie to ogłosiłem. Od końca ubiegłego roku ponownie zacząłem brać udział w kilku turniejach, a na początku 2024 r. wziąłem już udział w dwóch turniejach.

Brak padel

Zdałem sobie z tego sprawę, naprawdę się zatrzymując Tęskniłem za ziemią i że moje miejsce jest na boisku. Kocham więc to, co robię: trenowanie w akademii, bycie w grupie konkurencyjnej itp. Ale nie widzę siebie dłużej poza boiskiem.

Motywacja stopniowo wracała. Kiedy pojechałem do Rzymu, mając świetne warunki, zacząłem się wahać. Potem, kiedy przyszedłem do All In do pracy, w końcu zostawiłem to za sobą. Potem zobaczyłem Rolanda Garrosa i prawdą jest, że to są rzeczy, w których chcę brać udział. Czuję, że ostatecznie nie dokończyłem tego, co miałem zrobić.

Cel drużyny Francji?

Kiedy próbowaliśmy Team France, chcemy wrócić. Potem będę musiał się wykazać. Przestałem grać na rok, poziom francuskich zawodników wzrósł.

Mamy teraz dwóch dodatkowych emerytów: Bena Tisona et Jérémy Scatena. Zaszkodzi to drużynie Francji, to jest pewne. Ale jeśli znów będę mógł być tego częścią, w tym roku będę najszczęśliwszy. W każdym przypadku, Zrobię wszystko, żeby.

Johan Bergeron

Niezbędna przerwa

Je ne sorryte rien a jeśli w pewnym momencie przestałem, to dlatego, że naprawdę musiałem to zrobić. Myślę, że cięcie pozwoliło mi to sobie uświadomić Moje miejsce było na boisku i moim życiem jest gra.

Pracowałem już w All In i pomagałem w rozwoju. W rezultacie trenowałem znacznie mniej. Poczułem, że jestem po cyklu i naprawdę musiałam to zakończyć, mając pewność, że nie zacznę od nowa. Tyle że stopniowo pragnienie powracało. Poza tym widok innych grających sprawia, że ​​chcesz grać. Wreszcie, Nie żałuję.

Priorytetem jest obwód międzynarodowy

Priorytetem w tym roku będzie Premier Padel. Mam nadzieję wrócić z Maxem również na P1. Myślę, że w przypadku P2 będzie to skomplikowane. Zrobimy też trochę FIP, aby zdobyć punkty i dostać się do P1 i Grand Chelem.

Jeśli mogę, na francuskim torze P2000, zrobię je. Resztę do zobaczenia w zależności od kalendarza i moich zobowiązań z All In.

Połącz karierę zawodową i obowiązki w All In

W październiku poszedłem do Thierry'ego i powiedziałem mu, że chcę wrócić na boisko. Był bardzo wyrozumiały. Razem znaleźliśmy organizację, która połączyła All In i moją karierę piłkarską.

Nie zajmuję się już wszystkim, co dotyczy zarządzania centrum i rozwojem All In. Pozostanę na ziemiz Akademią i grupą rywalizującą, ponieważ czuję, że właśnie tam mógłbym wnieść największy wkład.

Będziemy także rozwijać staże. To jest coś, czego nie zrobiliśmy wystarczająco dużo. Na tym zamierzam się skupić podczas All In.

Ambicje na 2024 rok?

W najlepszym razie miałem 107 late dla World Padel Tour. W FIP przyznaję, że dawno zapomniałem. Nie mam ambicji dokładne do klasyfikacji. Jedno jest pewne, Chcę zajść jak najdalej.

Ja też będę musiał zobaczyć, bo moje ciało nie poruszało się od roku. Sprawdź, czy rytm szybko powraca. Na chwilę, Jestem zadowolony ze swojego poziomu gry, nawet jeśli nie jest jeszcze doskonały.

Nie mam presji co do rankingu. Chcę dobić do 100e miejsce, bo nigdy tam nie byłem. Zobaczymy jednak, jak to się rozwinie i jakie osiągniemy rezultaty.

Wznowienie zawodowego tempa życia

Pewne jest, że nagle nie jest to już impreza. Jem zdrowo, ćwiczę: to powrót życia zawodowego sportowca. Robiłem to już wcześniej, więc wiem, że mogę to zrobić jeszcze raz.

Kiedy jestem zmotywowany, wiem, że mogę włożyć w to wszystko, aby to osiągnąć. I to właśnie dzieje się teraz.

Kontrowersje wokół N1?

Jeśli chodzi o Nationale 1, muszę przyznać, że jestem trochę zniesmaczony. Ale istnieją zasady i należy ich przestrzegać. Niemniej jednak uważam, że rozporządzenie nie jest doskonały i nie tylko ja to mówię, ponieważ nie tylko ja popełniłem ten błąd.

Po raz kolejny jestem licencjobiorcą FFT. Nie wiem, czy jest to licencjonowane padel, multirakiety itp. W grudniu nie było żadnych problemów. Miesiąc później musieliśmy ponownie wystawić listę. Nie sprawdziłem żadnego z graczy na mojej liście, którzy brali udział w grudniu. Martwię się tylko ja.

Uważam to za smutne i jestem zniesmaczony, że nie mogę wziąć w tym udziału. bo to konkurs, który lubię. Myślę, że'mogliśmy znaleźć rozwiązanie dla mnie i innych ponieważ, po raz kolejny, nie jestem jedyny. Tym razem tym gorzej, mając nadzieję, że będzie postęp. A potem ja Nie popełnię więcej tego samego błędu.

Gwenaelle Souyri

To właśnie jego brat pewnego dnia powiedział mu, aby towarzyszył mu na torze. padelod tego czasu Gwenaëlle nigdy nie opuściła sądu. Z wyjątkiem sytuacji, gdy chodzi o oglądanie transmisji Padel MagazineZ World Padel Tour… Lub Premier Padel…lub Mistrzostwa Francji. Krótko mówiąc, jest fanką tego sportu.