18 czerwca 2016 r. 19 drużyn z północy spotkało się o godz Padel Postawa w Lesquin, na imprezie z okazji 2th Mistrzostwa Flandrii Padel.

Cudowny dzień Padel, jak zawsze, z wciąż poprawiającym się poziomem na północy i szczytową atmosferą padelistyczną.

Faza kurczaków wystarczająco cicha dla faworytów, nawet jeśli pierwsza niespodzianka dnia para Breton / Vandendriessche usuwa z pierwszego meczu wszelkie szanse na kwalifikacje do Plisson / Lecomte normalnie uzbrojonych, aby dołączyć do kwater bez problemu ...

Pierwsze 2 każdej grupy zakończy się w ¼ finału, co sprawi, że pierwsza ofiara: Jonathan Saleta. Sierota w tym roku ze swoim podwójnym Antoine Tanfinem, który jest poświęcony studiom, „Jo” ma trudności z lądowaniem z nowym partnerem, aby wrócić na szczyt.

Atak półfinałów to Thibault Nollet / Thibaut Lecomte, którzy mają za zadanie stawić czoła parze, która dominuje w regionie Johan Romanowski / Thomas Dulion.

Mecz ciasny i sporny, może trochę więcej niż się spodziewano, ale pierwsze miasta logicznie dochodzą do finału.

W pozostałych półfinałach rywalizuje Maxime Lecomte / Florian Landtsheere przeciwko groźnej parze Sebastien Fievet / Pierre Destombes. Te ostatnie, zwykle delfiny, są skradzione uprzejmości i to w finale przechodzą „Max i FLo”.

Podczas tego ostatniego intensywność spada o jeden stopień, zespoły 2 kwalifikują się do „międzyregionów”. Logicznie rzecz biorąc, para Romanowski / Dulion wygrywa i przywraca w Valenciennes swój drugi tytuł Championów Flandrii.

Dzień, który zapowiada wspaniałe Mistrzostwa Francji w październiku Chez Padel Attitude in Lesquin z 4 dodatkowymi krytami do padla!

Mała informacja dla przyszłych kwalifikujących się ... Podstawą jest gra obrońców, bardzo wygodne i powolne dywany, bardzo chłonne okna ... Z wysokim sufitem do bardzo wysokiego, piłka często spada na nią ze śniegiem ...

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.