Dwa dni od Krajowe 1 międzyklubyktóry rozpocznie się w piątek o godz Padel Horizon, Jonathan Le Gall, kapitan Casa Padel, podchodzi do mikrofonu Francka Binistiego.

Cel założony na chwilę

„Dwa lata temu powiedzieliśmy z José Manuelem Escoinem, gdy byliśmy w Regionie 1: chcemy tytułu mistrzów Francji National 1. Biorąc pod uwagę, skąd pochodzimy, to niesamowite, że wykorzystujemy tę przewagę i mam nadzieję, że będzie nam się to jeszcze bardziej podobać w niedzielne popołudnie."

„Nie łamiemy żadnych zasad. To są gracze, którzy są w Casa Padel przez jakiś czas, zwłaszcza Javi Clar. Wraz z José Manuelem dokonaliśmy wyboru, aby przyjmować graczy na kontraktach na poziomie międzynarodowym: Mario Huete, Teo Zapata, Thomas Leygue. To gracze, którym pomagamy i którzy reprezentują nas na arenie międzynarodowej.”

„Przyjąłem zawodników, których znałem i w których wierzę, trzech graczy po lewej stronie, trzech graczy po prawej stronie, nic nie robimy. Bardzo ważne jest, aby mieć głowę na ramionach i myśleć.”

Dziewczyny, już niedługo?

„Jak Casa Padel w tym czasie zrobił wiele dla padel, chcieliśmy mieć świetny zespół i wiele zrobić dla padel. Zawodnicy tam są, w większości są też na Roland-Garros, dlaczego mielibyśmy się powstrzymać przed ich zabraniem? Ludzie płacą, żeby zobaczyć ich na Roland-Garros, a tam przychodzą po nich za darmo Padel Horyzont. To szansa dla widzów i dla Casa Padel żeby je mieć!”

„Nie jesteśmy antyfrancuscy, czego dowodem jest Thomas, ale szukamy profesjonalizmu, staramy się rozwijać klub. Na razie jest męski, ale wkrótce będzie kobiecy. Mamy osobę, która dołączy do nas w przyszłym sezonie, aby zarządzać drużyną kobiet.

„Jeśli chodzi o mężczyzn, chcemy również utworzyć drugą drużynę na szczeblu krajowym z lokalnymi graczami, będziemy mieć także trzecią drużynę w regionie 1…”

Krytyka dotycząca Ustero i Osoro w Palavas

„W tym roku nie znają klubu, OK, ale w przyszłym roku będą go znać. Musimy zacząć. Myślę, że to świetne rozwiązanie dla Palavas, nawet jeśli to oni będą naszą konkurencją! Są Francuzki, które są w tyle i które dzięki tym zawodniczkom będą mogły doświadczyć bardzo wysokiego poziomu.

„Sète również się wzmocnił, All In Padel Sport z Pablo Lijo… Ci gracze to potwory, to wspaniale.

Cyril Hanouna i jego rola do odegrania

„Każdy ma swoją rolę do odegrania: Wilson, sponsorzy, Cyril Hanouna też. Gdyby Cyryla nie było w sobotę podczas zawodów regionalnych, nie wiem, czy przenieślibyśmy się do N2. Cyril jest bardzo dobrym przyjacielem i nie traktujemy go jako gospodarza, ale jako gracza. Zajmuje 86. miejsce w rankingu, ale wie, gdzie jest, nie jest głupi, jest przytomny. Kto dzisiaj zrobił dla niego tyle samo, co on padel We Francji ? Ma swoje miejsce w Casa Padel jako zawodnik jest zaangażowany.”

„Byłem z nim w ten weekend, on tylko o tym mówił. Jest matematykiem, oszustem, wszyscy go znają, jest bardzo cenny. Nie ingeruje w wybory, ale dużo rozmawiamy.

Aby obejrzeć wywiad wideo:

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !