Pytanie może wydawać się naciągane. Jednak zobaczysz, że pytanie pojawia się dla oburęcznych graczy, którzy muszą wybrać rękę ze względu na pasek bezpieczeństwa.

Pasek na nadgarstek jest obowiązkowy. Rakietę należy przymocować za pomocą tego paska, który w ten sposób napina nadgarstek. To zabezpieczenie pomaga zapobiegać wypadkom dla Ciebie, ale także i przede wszystkim dla Twojego partnera lub przeciwników.

Jednak to zabezpieczenie stanowi problem dla graczy oburęcznych.

Oto historia Juliański, namiętny gracz padel kto w końcu musi dokonaj wyboru obiema rękami.

Dlaczego ten temat dotyczy Ciebie bezpośrednio?

„Mam 42 lata, odkryłem ten sport 3 lata temu i od razu się uzależniłem. Obecnie gram w klubie Chapelle Saint-Aubin. Będąc oburęcznym, piszę prawą ręką (i tą ręką gram w bule), ale jestem leworęczny we wszystkich sportach rakietowych.

Jakiś czas temu miałam trochę kłopotów z bekhendem padel, zwłaszcza przy zwrotach serwisów (zwykle gram na prawo) próbowałem czegoś, co mnie od jakiegoś czasu łaskotało, mianowicie Zmień ręce.

Więc zostawiłem moją naturalnie silną lewą rękę na prawą, kiedy kule wylądowały po mojej prawej stronie. I zdumienie, po kilku korektach dowiedziałem się, że jestem znacznie silniejszy dzięki posiadaniu dwóch forhendów ! "

Co wtedy zrobiłeś?

"Od czasu tego objawienia robiłem długie sesje na ścianach, aby poprawić kontakt z piłką i zręczność prawą ręką. W meczach pozwala mi z większą łatwością wydostać się ze skomplikowanych sytuacji przez okno i z większą łatwością znaleźć kąty w zamian za służbę.

Oczywiście ta zmiana rąk oznacza, że ​​nie mogę nosić opaski na nadgarstek.
(paski, które gdzie indziej przyciąłem na rakietach, żeby nie przeszkadzały), co niestety jest zabronione w turnieju jak zauważył mi jeden z sędziów podczas mojego ostatniego P100.

Aby zaradzić temu bolesnemu punktowi regulacji, obecnie testuję własny pasek wykonany z koronki i przycięty na maksymalną dopuszczalną długość (35 cm). To nie jest idealne, utrudnia mi ruchy.

Oburęczny zmodyfikowany forhend rakiety z boków

Czuję się jak w kajdankach, kiedy trzymam pala prawą ręką. To oczywiście wyklucza uderzenia prawostronne ale jeśli myślę o akompaniowaniu moją uwięzioną ręką, wciąż udaje mi się wykonać forehandy.

Oto moje małe życie skromne, ale pełne pasji”padeliste ”i jego mała osobliwość. Dziękuję za zainteresowanie moim małym problemem (co nie przeszkadza mi w graniu z przyjaciółmi tak, jak lubię) i który ostatecznie nie powinien dotyczyć wielu graczy!”

Oto zaskakująca historia padel niezwykłe, ale bardzo ciekawe. Wyobrażamy sobie, że gracze pelota baskijska, przyzwyczajeni do używania w sporcie prawej i lewej ręki, powinni pokusić się o to samo w padel...

Alexis Dutour

Alexis Dutour jest pasjonatem padel. Dzięki szkoleniu z komunikacji i marketingu oddaje swoje umiejętności w służbie padel aby zaoferować nam artykuły, które są zawsze bardzo interesujące.