Chcesz egzotyki, zmian, nowości lub po prostu dobrze się bawić w miejscu turystycznym, które oferuje padel ?

„Podróżujący gracz” z dala od swoich baz, dzisiaj zmierza do Salou i jego obrzeży.

Po Teneryfie w zeszłym miesiącu, tym razem kierujmy się w stronę Salou i okolic położonych na słynnym wybrzeżu Costa Dorada. Złote Wybrzeże, którego nazwa wzięła się od złotego koloru piasku na plażach. Osobiście moglibyśmy dodać, że lokalny klimat śródziemnomorski jest „łagodny”.

Bardzo dobrze podane miejsce docelowe

Na początek samochodem: Francuzi z południowego zachodu docenią względną bliskość celu podróży od ich domu (3 godziny jazdy od Perpignan). Należy pamiętać, że, co jest dość rzadkie w Hiszpanii, dojazd na odcinki autostrady będzie płatny (Francuzi nie będą zdezorientowani, ponieważ zdecydowana większość francuskich autostrad jest płatna).

Samolotem, oprócz międzynarodowego lotniska Prat (Barcelona) i jego dwóch terminali, liczy się także lotnisko Reus, które jest znacznie mniej znane, ale do którego można dojechać samochodem zaledwie piętnaście minut (loty mogłyby wkrótce ujrzeć światło dzienne, zaglądaj od czasu do czasu ). Z lotniska w Barcelonie transport/transfer zajmie godzinę.

Miejsce kulinarne bardzo cenione przez epikurejczyków

Costa Dorada jest pełna dobrych adresów i kulinarnych przyjemności. Rzeczywiście, bezpośrednia bliskość morza da miłośnikom ryb i skorupiaków możliwość delektowania się produktami złowionymi tego samego dnia w ramach koncepcji „od morza do stołu” w ramach kuchni przodków. Wyróżniają się pod tym względem trzy miejscowości: jedna na północ od Tarragony w pobliżu Altafulla oraz dwie pozostałe na północ i południe od Salou.

Aby przygotować rybę, nie trzeba już przedstawiać zalet gotowania na oliwie z oliwek. Naturalny olej, produkowany lokalnie niedaleko wybrzeża. W miejscu docelowym instytucji znajdziesz słynną oliwę z oliwek z pierwszego tłoczenia, oryginalnie chronioną jak olej Siurana. W pobliżu Salou masz szczęście, że masz wielu małych, autentycznych producentów na ludzką skalę. Czy dasz się skusić... smakowi hojnej kropli oliwy z oliwek umieszczonej na kromce chleba, tak jak Katalończycy uwielbiają to robić?

Jeśli chodzi o lokalne potrawy (lub nie), lokalne słońce, żyzna ziemia i słone powietrze wspólnie „popychają” lokalną uprawę winorośli. Oprócz bardzo popularnego lokalnie wina czerwonego, można skusić się na białe wino z Al Baix Pernedès: lekkie wino, które cieszy się dużą popularnością wśród urlopowiczów. Ręczny zbiór i winifikacja przy użyciu stóp są szeroko rozpowszechnionymi technikami lokalnymi. W przypadku wycieczki à la carte masz zatem wybór pomiędzy prostą degustacją lub pełnym przeżyciem obejmującym wizytę w piwnicy, spacer po winnicach zakończony posiłkiem w odwiedzanej posiadłości.

Atrakcje dla dzieci, ale także dla dorosłych!

Pod koniec lat 80. władze ruchu olimpijskiego musiały wybrać miasto-gospodarza Igrzysk Olimpijskich w 1992 r.: balansowały między sobą Paryż i Barcelona. Ostatecznie wybrana została Barcelona. Jakby to miało być traktowane jako rekompensata, żeby nie powiedzieć przypadkowe porozumienie pomiędzy miastami Świata a prywatnymi firmami, świat rozrywki z Disneyem przenosi się do Paryża (peryferie) z parkiem tematycznym Disneyland Paris. Katalonia ze swojej strony kilka lat później utworzy jednak swój park tematyczny: Port Aventura (a Francja będzie także gospodarzem Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Albertville w 1992 r.).

Park Port Aventura składa się z 6 obszarów tematycznych:

  • Meksyk
  • Daleki Zachód
  • Śródziemnomorska
  • Polinezja
  • Chiny (i ich słynny Smoczy Chan)
  • Sezamowa Przygoda

Te różne światy pozwalają młodym i starszym podróżować przez cały dzień poprzez różnorodne przejażdżki w schludnych, a nawet fantastycznych sceneriach! Miłośnicy szybkości i wysokości również nie zostaną pominięci, ponieważ „koneserzy” doceniają park. Jeśli dodać do tego park Ferrari Land, z pewnością nie zabraknie emocji!

Warto pomyśleć o Sésamo Aventura dla najmłodszych. Natomiast kompleks Caribe zachwyci dzieci będące miłośnikami wodnych atrakcji i będą się nim bawić do woli.

Jeśli chcesz przeżyć tam pełne przeżycie, zalecamy spędzić tam co najmniej dwa dni.

I padel w tym wszystkim?

Sportowcy cenią sobie ruch na świeżym powietrzu. Na wybrzeżu, podczas biegania lub spaceru z rodziną lub przyjaciółmi, zalecamy zabranie GR92.

strona padel, możesz ćwiczyć swoją pasję w dwóch klubach z konkurencyjną infrastrukturą: jeden kryty, drugi na świeżym powietrzu… a wszystko po to, aby cieszyć się tym pięknym miejscem przez cały rok. Wreszcie, Resort 10 minut rowerem od stoków padel, nadal jest bardzo przyjemnie.

Nie wahaj się obejrzeć naszego filmu, aby dowiedzieć się nieco więcej o naszych rozwiązaniach na miejscu, co pozwoli Ci na wprowadzenie zmian w swojej praktyce:

Remi Collat

Założyciel agencji La Toupie Bleue oferuje tematy na staże i wakacje padel w Europie. Specjalista ds. pobytu padel nie waha się przekazać nam swojej opinii na te tematy.